Autor Zpráva
zero0x
Profil
nizsie uvedeny problem je vyrieseny, prosim vsimnite si moj posledny prispevokv

by grupovani zaznamov chcem vypisat boolean hodnotu, ci v niektorom zo zgrupenych riadkov sa nachadza ista hodnota..

majme napriklad zamestnancov, ktori maju rok a miesto narodenia..

chcem ich zgrupit podla miesta narodenia, ale zaroven chcem vypisat, ci sa narodili v bratislave

asi takto

select meno, (mesto='bratislava') from zamestnanci group by rok_narodenia

lenze takto to nefunguje.. rozmyslal som o pouziti having, alebo in, ale nejak som na to neprisiel.

s having by to islo, keby som chcel vypisat iba bratislavcanov. ale ja chcem vediet, ci sa dany zamestnanec narodil v bratislave.

a pri in sa mi nepodarilo najst manual, prosim vas, keby ste mi poslali odkaz
Kcko
Profil
select uzivatel, vek from tabulka
WHERE mesto = 'bratislava'


Grupovat je nemusis kdyz chces vypsat konkretni mesto... ani by to nedavalo smysl
zero0x
Profil
nie ja to nechcem tak

chcem ich mat zgrupene, ale zaroven chcem vediet, ci v tej grupe, ci v nej je aspon jeden z bratislavy..

ja nechcem vypisat tych co su z bratislavy



***


mam vselijake funkcie aplikovatelne na zgrupene zaznamy.. napriklad max - ten vybere najvecsiu hodnotu zo zgrupenych zaznamov. a ja chcem kazdu hodnotu zo zgrupenych zaznamov porovnat s tou jednou
Kajman_
Profil *
select meno, max(mesto='bratislava') from zamestnanci group by rok_narodenia
zero0x
Profil
si borec, funguje ;-)
zero0x
Profil
este by som chcel sa jednu vec opytat

grupujem nejake polozky. napriklad ziakov s rovnakym menom. a chcem dostat najstarsieho z tej grupy. ide to aj bez subquery?

lebo nemozem pouzit max(meno) - to by vratilo posledne meno v abecede
Kajman_
Profil *
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/example-maximum-column-group-ro w.html
zero0x
Profil
jj toto som chcel.. ale to je trochu krute riesenie, to radsej pouzijem subrequest
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0