Autor Zpráva
guest
Profil
Ahoj, rád bych zjistil, zda MySQL databáze má nějaká omezení - např. co se týče počtu záznamů v tabulce, databázi nebo počtu tabulek či počtu datbází.

Je nějaký problém mít 100 databází, přičemž každým rokem mi dalších sto databází přibude?

Nebo je lepší udělat jednu obrovskou databázi v které bude 100 tabulek, přičemž každým rokem 100 tabulek přibude?

Jde mi o to, že mám 100 subjektů pro které se budou ukládat data (desítky tisíc záznamů ročně) a nevím jestli bych nějak nepřekročil nějaký max. limit databáze, pokud bych měl jen jednu databázi do které bych udělal 100 tabulek a každý další rok znova 100 tabulek přičemž v každé tabulce budou desítky tisíc záznamů. Jestli by nebyllo lepší pro každý rok založit novou databázi.

Předem díky - nerad bych udělal něco, co mi za dva roky zařve že jsem překročil někjaký limit.
Mastodont
Profil
http://www.shinguz.ch/index.html?/MySQL/mysql_limitations.html
Mastodont
Profil
100 subjektů pro které se budou ukládat data

A to budou pro každý subjekt zásadně odlišná data?
guest
Profil
Mastodont
díky moc za odkaz. Vypadá to, že budu muset pro každý subjekt pro každý rok udělat samostatnou databázi.
guest
Profil
A to budou pro každý subjekt zásadně odlišná data?
no data budou u těch subjektů obdobná, ale obávám se, že když je všechny naházím do jedné tabulky, tak bude neuvěřitelně veliká a veškeré operace pak strašně pomalé
guest
Profil
ale máš asi pravdu .... mohu to všechno naházet do jedné tabulky a pouze vždy jednou za rok založit novou databázi pro nový rok .... jak jsem teď koukal na maximální počet řádků, tak to určitě v jednom roce nepřesáhnu. To bude nejlepší řešení, díky
Mastodont
Profil
neuvěřitelně veliká a veškeré operace pak strašně pomalé

Nebudou pomalé, protože indexy (pokud si je vytvoříš).
ninja
Profil
Na rychlost josu indexi a vubec databazova optimalizace (normalizace).

Nejvice zalezi na poctu radek v tabulkach a narocnosti dotazu (join, where, atd.). Je pravda ze pokud predpokladas caste slozite SELECTy nad stovky tisic radek, MySQL neni idealni stroj. Zkus se podivat po necem robustnejsim.
Mastodont
Profil
guest

Protože to vypadá, že relační db neznáš, doporučil bych začít studovat třeba tady - http://interval.cz/clanky/databaze-a-jazyk-sql/
guest
Profil
Mastodont
moc zkušeností opravdu nemám. Díky za odkaz. Ohledně toho indexu, pokud to dobře chápu - když hodím data všech subjektů do jedné tabulky, tak pak přidám do tabulky sloupec, kde budu mít názvy těch subjektů a pro zrychlení by bylo dobré pro tento sloupec vytvořit index.
Mastodont
Profil
Určitě, ale nejen pro něj. Index mají mít všechny sloupce, podle kterých je tabulka často prohledávána nebo podle kterých je řazena.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0