Autor Zpráva
Panoramix
Profil *
Zdravim, nedavno jsem se rozhodl, ze by bylo lepsi, aby se primarnim klicem v me databazi stala ciselna rada, jelikoz polozka, kterou jsem mel drive jako primarni klic se ukazala jako nevhodna. Pridal jsem tedy do databaze novy sloupec se jmenem "cislo" a kazde polozce priradil jedno cislo. Pak sem zacal predelavat jednotlive soubory, aby fungovali s novou polozkou. Zasekl jsem se vsak u stranky, pres kterou pridavam novy zaznam do databaze. Melo by zde byt, ze do sloupce cislo se ulozi vzdy unikatni cislo, ktere by se melo byt o jedno vyssi, nez nejvyssi cislo ve sloupic. Kod jsem udelal podle prikladu v knize "PHP - Tvorba interaktivnich internetovych aplikaci" od Jiriho Koska z roku 1999. Ovsem musel jsem ho predelat pro MySQL. Kod vypada takto:


<?
do {
@$spojeni = mysql_connect("localhost","root","******" );
if (!$spojeni):
echo "Nepodařilo se připojit k databázi";
break;
endif;
mysql_select_db("databaze");
@$vysledek = MySQL_Query ("SELECT Max(cislo)+1 FROM plz_akce", $spojeni);
if (!$vysledek):
echo "Chyba pri hledani akce ";
break;
endif;
if (MySQL_Fetch_Row($vysledek))
$cislo = MySQL_result ($vysledek, 1);
else
$cislo = "";

} while (false);
?>


Kod jsem nekolikrat prekontroloval, ale chybu jsem zadnou nenasel, i tak my vraci:
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:cesta ova_akce.php on line 24

Prosim o radu, sam si nevim rady. Predem dekuji
Kajman_
Profil *
Nastavte si u klíče auto_increment a nemusíte nic počítat.

A vypisovaná chyba je asi jinde v kódu, než jste napsal... asi tesne pred radkem 24.
MzM
Profil
po
$spojeni = mysql_connect("localhost","root","******" );
vypsat mysql_error();

neuvozovat zavináčem, pokud nevím, co dělám.

dělat spojení s db v cyklu je přinejmenším podivné, možná jsem jenom nepochopil autora, ale zdá se mi to fakt hodně podivné.

Kde je řádek 24?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0