Autor Zpráva
Vladosik
Profil
Ahoj. Vemu to zkratka.
Mam nainstalovan normalne Apache a PHP a k tomu Mysql. Kdyz jsem to pred pul rokem instaloval, vse slo v poradku a Mysql slo (mel jsem tu ikonu semaforu v Tray). Od Te doby jsem ale databazi nepouzival a nyni s tim mam problem.
Kdyz chci Mysql spustit, problikne mi okno, ale semafor se nezobrazi. Zkousel jsem to spustit pres mysqldadmin.exe , mysql.exe a mysqld-nt.exe , ale semafor nikde.
Kdyz si dam ctrl+alt+del a zobrazim procesy, tak mi tak bezi mysqld-nt.exe ,ale jak rikam, semafor nikde.
Moji prioritou je spusti PHPmyadmin, ale ten mi samozrejme hlasi, ze se nepodarilo k databazi pripojit...
OS mam Windows XP a Mysql uz jsem zkusil i odinstalovat a oept nainstalovat, ale bez vysledku.
Dokazete mi nekdo poradit, cim by to mohlo byt?
nightfish
Profil
zobrazení semaforu nemá se spuštěním mysql serveru žádnou spojitost

Kdyz si dam ctrl+alt+del a zobrazim procesy, tak mi tak bezi mysqld-nt.exe
když běží, tak běží

Moji prioritou je spusti PHPmyadmin, ale ten mi samozrejme hlasi, ze se nepodarilo k databazi pripojit...
zřejmě proto, že jej máš špatně nastavený... (adresa serveru, port, jméno a heslo roota)

nicméně nejjistější je mysql odinstalovat, stáhnout z mysql.com nejnovější verzi, spustit instalátor a mysql nainstalovat jako službu
Vladosik
Profil
zřejmě proto, že jej máš špatně nastavený... (adresa serveru, port, jméno a heslo roota)
Souhlasim, ze to zrejme bude nastavenim PhpmyAdmin, jedine co me mate je chybejici ikonka semaforu v Tray.
Mohl bych tedy poprosit o pomoc. Stahl jsem si PhpmyAdmin verzi 2.6.3 , ocekaval jsem instalaci, ale je tam jen adresar souboru. Zkopiroval jsem to do localhostu a spustil pres index.php , ale vyhodilo mi to hned ten Error, ze se nepodarilo pripojit k databazi, at zkontroluji nastaveni v config.inc.php
Co tam mam ale nastavit? Polozky jako password a usser jsou tam nekolikrat...
Problem bude asi v tom portu. Ten nemam nastaveny a vubec netusim co bych tam mel dat. Porty jsou totiz mimo me chapani:-(
Ja proste zacinam a vsechny tyhle nastaveni jsou pro me tabu. Ve skole uz bylo vsechno nastaveny a tak jsem se to tam nenaucil.
Vladosik
Profil
Tak problem jsem konecne nastavil, stacilo upravit tento radek:

$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';

na:

$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie';
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0