Autor Zpráva
WebMaster.Popi
Profil *
Ahoj, dobří lidé!
potřebuju poradit:
apache používám už delší dobu, zatím jsem si ale vystačil jen s php. nyní potřebuju i mysql, stáhnul jsem si tedy phptriad. phpko jede bez problému, ale mám problém se spuštěním winmysqladmin. když ho pustím, nechce to po mě žádné jméno ani heslo (jak vidím na obrázcích od odstatních lidiček). normálně ho pustím ale záložka server je prázdná, tudíž nemůžu ani vytvořit databázi... nevíte někdo jak na to? popř nějakej odkaz kde je podrobnej návod. seru se s tím už celej den a kde nic tu nic :-)

nebo nějakou jinou (jednoduchou) možnost jak zprovoznit mysql. thx!
Hugo
Profil
Stáhni si instalátor mysql z mysql.com. Zprovoznění je otázka chvilky.
Joker
Profil
WebMaster.Popi
Co si pamatuju, tak po nahrání PHP Triad je potřeba to MySQL pustit. Je to někde v adresáři s MySQL, tuším BIN a potom mysqld.exe nebo mysqld-nt.exe nebo něco takového.

Výchozí jméno je root a bez hesla. Kde se to mění ani nevím, zatím jsem to instaloval jenom na localhost a tam žádné zabezpečení nepotřebuju.
WebMaster.Popi
Profil *
mm, což to mi všechno jde, ale jak tam pak nastvím ten server?... :-(
Joker
Profil
Tak v čem je problém? Databáze jede a nejde akorát ten admin? Na ten bych se vykašlal a používal phpMyAdmin jako všichni ;-)
Taps
Profil
Zkus se podívat ve složce windows. Mě se zdá že tam je soubor s příponou ini, tam by měly být uloženy přihlašovací údaje. Já jinak používám EASYPHP a je to celkem v pohodě...doporučuji vyzkoušet.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0