Autor Zpráva
KK
Profil *
AHoj.
Mam PHP server 5.2.0-8, mysql server 5.0.32 a cele je to na serveru Apache/2.2.3 (Debian)
a nasledujici problem :)

snazim se prevest nas intranet na kodovani UTF-8 a narazil jsem na zajimavou vec.
dejme tomu ze toto:

@$spojeni=mysql_connect("localhost","user","pwd");
if (!$spojeni):
echo "<p>Při načítání obrázků pro banner došlo k chybě číslo : ".mysql_errno()."<br>";
echo "Text chybového hlášení : ". mysql_error()."<br>";
endif;

je cely muj script, je ulozen v UTF-8 v mysql mam nastaveny systemove promene na UTF-8
v php mam default_charset na utf-8, apache ma taktez nastaveno adddefaultcharset UTF-8
v metatagu stranky nastaveno taktez UTF-8

a ted mi prosim nekdo poradte proc vysledek v prohlizeci vypada takto :

Při načítání obrázků pro banner došlo k chybě číslo : 1049
Text chybového hlášení : Nezn-B᭡ databấ 'db'

Uz si fakt nevim rady jak zmenit kodovani tech hodnot co vraci funkce mysql_error()

ma nekdo jakykoliv napad ? Budu vdecny za cokoli. Predem diky KK
Peca
Profil
V <head> je taky nastaveno uft-8? V jakém kódování zobrazuje prohlížeč?
KK
Profil *
ano v head mam metatag nastavujici kodovani stranky na utf8 (jak jsem psal nahore) - tudiz kdyz si dam napr. v IE menu zobrazit > kodovani tak tam vidim UTF8
KK
Kajman_
Profil *
A vygenerované locale na tom stroji jsou také v utf8?
KK
Profil *
Ahoj,
nerozumim tomu co to znamena "vygenerovane locale".
kdyz si na serveru zadam prikaz locale tak vsechny promenne jsou v UTF-8
kdyz si na stanici vypisu promennou $LANG tak v ni je znak "C"
zkousel jsem take v tom scriptu nastavit locales pomoci fce setlocales ... ale bez uspechu

diky KK
KK
Profil *
Tak jsem to vyresil,
sice asi ne uplne standardne ... ale zatim mi to staci ... a az bude cas ..... :)
jde o to ze ty chybovy hlasky pochazej z mysql ... v my.cnf je v sekci [mysqld] parametr language a ten se plni cestou k souboru s chyb. hlaskama

soubor s chyb. hlaskama je errmsg.sys v /usr/share/mysql/czech/ a je kompilaci souboru errmsg.txt, ktery je v latin2
jsem jen vzal zdroj prevedl ho na UTF-8 a znovu zkompiloval a jede to

KK
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0