Autor Zpráva
icka
Profil *
Prosím poraďte jak dostanu z dba když chci:
1. všechno z tabulky č. 1
2. autor(id) z tabulky č. 1 = id z tabulky č. 2
3. komu(id) z tabulky č. 1 = id z tabulky č. 2
4. aby když volám část 2 a 3, tak abych dostal ne id ale rovnou jmeno z tab. č. 2, pod kterym je právě to id

dále pak aby se mi dostaly jen řádky, kde tab_1.komu = 0 a řádky, kde se mýmu id ($promenna_id) rovná tab_1.autor a i tab_1.komu
icka
Profil *
mám to takhle a není to ono.... :-(

"select * from chat_prispevky LEFT JOIN chat_uzivatele ON chat_prispevky.autor = chat_uzivatele.id or chat_prispevky.komu = chat_uzivatele.id where chat_prispevky.komu = 0 or (chat_prispevky.komu = " . $_SESSION["chatarid"] . " or chat_prispevky.autor = " . $_SESSION["chatarid"] . ") order by datum desc limit 0," . $bunka[2]
Kajman_
Profil *
... chat_prispevky p left join chat_uzivatele u1 on p.autor=u1.id left join chat_uzivatele u2 on p.komu=u2.id ...
icka
Profil *
No to není úplně ono...
Já bych potřeboval, abych v jednom výběru v jedné tabulce zaměnil idčka (autor a komu) za jména, které mám uložené v tabulce druhé...
To znamená aby ten dotaz 2x vlezl do tabulky s uzivatelema...

No a kdyby šlo zároveň Když to bere autora, tak aby to z tabulky vzalo i jeho barvu.

tabulky mám takový:

prispevky:
id
prispevek
autor
komu
cas

uzivatele:
id
uzivatel
barva

Tabulky mám rozsáhlejší, ale pro to co tady potřebuju to stačí...
Kajman_
Profil *
A proč myslíte, že to není ono? Však tam přeci dvakrát kouká a obě jména i barvy tam budou.
icka
Profil *
jj, dobrý jde to, mám ještě problém... Když komu = 0, tak to znamená jako všem, takže jestli jde udělat aby to komu připojilo pouze když komu > 0 ??
icka
Profil *
jj už mi to jde jak má... super... Díky
Kajman_
Profil *
No asi nemáte uživatele s id 0, takže to připojené v tom případě nebude. Ale dá se to přidat do on podmínky.

... left join chat_uzivatele u2 on p.komu=u2.id and p.komu>0 ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0