Autor Zpráva
icka
Profil *
Zdravím, chci se zeptat, zda je možné (a jak) z připojované tabulky vypsat jen jeden sloupec...?

Mám tabulku s uživatelema a mě stačí jen vybrat jméno (podle id) ostatní údaje v určitém případě nepotřebuji... Jako že těch údajů je dost... :-(

Děkuji
sirius
Profil *
SELECT jmeno FROM uzivatele WHERE id=cislo
Taps
Profil
select jmeno from tabulka where id='$id'?
icka
Profil *
Néné, myslím v případě:

elect * from posta LEFT JOIN uzivatele.uzivatel u1 ON posta.od = u1.id LEFT JOIN uzivatele u2 ON posta.komu = u2.id " . $sql . " order by cas desc

No a jak na to koukám, tak z (připojované) tabulky uzivatele mi to vypisuje komplet všechno, ale mě stačí vzít jen jméno.... :-(
djlj
Profil
select posta.*,uzivatele.jmeno from posta LEFT JOIN uzivatele.uzivatel u1 ON posta.od = u1.id LEFT JOIN uzivatele u2 ON posta.komu = u2.id " . $sql . " order by cas desc
icka
Profil *
to mi píše chybu - nesprávná syntaxe
djlj
Profil
Tak vypiš i sloupce z tabulky posta.
icka
Profil *
nepomohlo.... pořád stejné
icka
Profil *
mám select posta.od, posta.komu, posta.cas, uzivatele.uzivatel from posta left join .....
djlj
Profil
A ve které části dotazu ti to píše chybu?
icka
Profil *
Table uzivatele.uzivatel' doesn't exist
icka
Profil *
což je nesmysl
djlj
Profil
Ehm… To snad není takový problém si přeložit, ne? Tabulka neexistuje.
djlj
Profil
což je nesmysl
Zkontroluj velká a malá písmena.
icka
Profil *
100 x jsem to kontroloval, přepsal jsem celý dotaz znovu stejně a už to funguje... Nevím... chybu jsem nenašel...
icka
Profil *
no tak to taky není úplně ono, páč mě to vyloženě vypisuje i tabulku uživatele, ale já potřebuju vypsat jen tabulku pošta...
Dotaz mám takto:

select posta.*, uzivatele.id, uzivatele.uzivatel from posta, uzivatele left join uzivatele u1 on posta.komu = u1.id left join uzivatele u2 on posta.od = u2.id " . $sql . " order by cas desc")
Kajman_
Profil *
posta.*
- vypíše vše z tabulky posta

posta.*, u1.uzivatel komu_jmeno, u2.uzivatel od_jmeno
- vypíše vše z tabulky posta a připojená jména
icka
Profil *
přesně přesně přesně ono!!! Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0