Autor Zpráva
E5150
Profil
Zdravím,
mám v plánu udělat DB systém pro několik e-shopů.

Apeluji na vse zkusenosti, zda je co do vykonu lepsi udelat jednu databazi, kde u kazdeho radku tabulky se zbozim bude polozka (sloupec tabulky) urcujici, do ktereho e-shopu zbozi patri a pro kazdy e-shop potom vytvorit aktualizovatelny pohled (where zbozi.shop = kontretni e-shop)

a nebo pro kazdy e-shop vytvorit novou DB se stejnym schematem?

Co je vykonnostne lepsi? Predpokladam pomerne dost e-shopu a v kazdem hodne zbozi.

Diky moc za vase rady.
djlj
Profil
Pokud budou ty eshopy úplně zvlášť (co se týká položek), tak bych volil pro každý eshop vlastní tabulky.
souki
Profil
djlj
To mi přijde neúmorně náročné pro další úpravy
E5150
Profil
Pokud budou ty eshopy úplně zvlášť (co se týká položek), Ano, ale schema bude uplne stejne. Jde mi zejmena o centralizovanou spravu DB a jednotne upravy.
Ale nevim, jak to bude s vykonnosti ... ikdyz udelam pro kazdy sloupec indikujici zarazeni ke kontretnimu shopu index, DB bude dost objemna, coz by mohlo vadit pri castem pouzivani (select) DB v tomhle typy systemu (e-shop)
E5150
Profil
Pokud budou ty eshopy úplně zvlášť (co se týká položek), Ano, ale schema bude uplne stejne. Jde mi zejmena o centralizovanou spravu DB a jednotne upravy.
Ale nevim, jak to bude s vykonnosti ... ikdyz udelam pro kazdy sloupec indikujici zarazeni ke kontretnimu shopu index, DB bude dost objemna, coz by mohlo vadit pri castem pouzivani (select) DB v tomhle typy systemu (e-shop)
E5150
Profil
Sorry za stejne prispevky, server trochu blbnul :-/
djlj
Profil
souki
To je pravda…

No pokud tam budou statisíce a miliony položek, tam by tam nejspíš už nějaké spomalení v případě jedné hromadné databáze bylo, a to i v případě správných indexů (vlastní zkušenost). Ale pokud tam budou třeba jen desetitisíce, tak klidně měj jednu databázi (tj. všechny tabulky) pro všechny e-shopy. A myslím teď samozřejmě MySQL.
E5150
Profil
Ale pokud tam budou třeba jen desetitisíce, tak klidně měj jednu databázi

OK, diky, udelam to tak :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0