Autor Zpráva
Poky
Profil
Já vím, časté téma, ale nekamenujte mne.

V MySQL 5 pod Windows mám všechny proměnné určující kódování nastaveny na UTF8. Databáze, tabulka i každý sloupec má UTF8.

Použiju li v PHP skriptu mysql_query("SET NAMES utf8");, vloží se hodnoty dobře. I PHPMyAdmin je správně zobrazí. Prohlédnu-li si je ale v řádkovém klientovi mysql, je z toho rozsypaný čaj. Když v tomto klientovi spustím externí soubor, objeví se chyba v syntaxi.

Poradí, prosím, někdo? Děkuji.
Poky
Profil
Já vím, časté téma, ale nekamenujte mne.

V MySQL 5 pod Windows mám všechny proměnné určující kódování nastaveny na UTF8. Databáze, tabulka i každý sloupec má UTF8.

Použiju li v PHP skriptu mysql_query("SET NAMES utf8");, vloží se hodnoty dobře. I PHPMyAdmin je správně zobrazí. Prohlédnu-li si je ale v řádkovém klientovi mysql (i s nastaveným SET NAMES utf8), je z toho rozsypaný čaj. Když v tomto klientovi spustím externí soubor, objeví se chyba v syntaxi.

Poradí, prosím, někdo? Děkuji.
Poky
Profil
Aha, command line pod windows má CP852. Jsem hloupej :-)
Aleš Janda
Profil
Poky
Ve Windows je obzvláště vtipné, že v konzoli je jiné kódování než normálně v grafice :-)
Poky
Profil
:-) Akorát mi není jasný, proč PHP skript nepracuje správně bez mysql_query("SET NAMES utf8"); když je skript v UTF8 stejně jako sloupce v tabulce.

MySQL asi předpokládá, že PHP coby klient posílá jiné kódování. Všechny proměnné MySQL ale mám nastaveny na UTF8...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0