Autor Zpráva
Tomasek
Profil *
Ahoj,

rad bych se zeptal nekoho kdo resil uz nejaky problem. Mam udelany web v kodovani WINDOWS-1250, do MySQL zapisuju v w1250_general_ci ... Mam druhou domenu s koncovkou .sk pro slovensky web, muzete mi prosim poradit jake kodovani zvolit pro slovenske uzivatele, aby se do MySQL zapisovaly i jejich specialni znaky? :-) Diky moc Tom
djlj
Profil
Taky windows-1250, ne? Pokud vím, tak to je středoevropské kódování, ne české.
Tomasek
Profil *
No to je, ale pouzivaji napr. prehlaskovane pismena, nebo se pletu? jde o spravne zobrazovani znaku, mam tedy nechat take v mysql w1250_general_ci ?
djlj
Profil
To musíš vědět ty, jestli ti to funguje bez problému, ne?
Tomasek
Profil *
Nejsem slovak a tak nemuzu vedet, jake znaky mohou pouzivat, nemaji stejnou abecedu jako my. Ja hledal na netu a nenasel. Takze presne nevim jake pismenka maji prehlaskovane nebo jake znaky vlastne pouzivaji.
djlj
Profil
To já jsem teď hledal asi 5 (no, dobře, přeháním, 6!) sekund a hned jsem našel, že to bude nejspíš tak, jak jsem psal výše. Akorát porovnávání není cs-win1250, ale sk-win1250.
Tomasek
Profil *
No to je fajn, jenze ja tam mam porovnani jen cp1250_general_ci (to pouzivam nyni) a pak czech_cs, croatian_ci a cp1250_bin to je vse v cp1250 :-(
turtle
Profil *
Tuto máš zoznam :-)

ľĽšŠčČťŤžŽýÝáÁíÍéÉŕŔřŘúÚóÓäÄďĎĺĹňŇěĚôÔűŰőŐöÖüÜůŮ

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0