Autor Zpráva
JanuMarek
Profil *
Mám v databázi MySQL tabulku s osmi sloupci. Jak mohu vypsat řádky z tabulky, které v osmém sloupci mají hodnotu vyšší než určité číslo?
koudi
Profil
WHERE `sloupec8` > cislo
JanuMarek
Profil *
ty jo, díky.. řeším takovej problém..

Mám tabulku se záznamy o zkouškách hudební skupiny.
Názvy sloupců jsou: minuta, hodina, den, mesic, rok, misto, ucel, cas vlozeni (pocet sek od r. 1970)

Ty zkoušky jsou zobrazovany na hlavní stránce ve tvaru

"7. listopadu ve 14:30 ve zkušebně je zkouška za účelem zkoušení."

To by nebyl problém, ale zkoušky vkládá člověk zadáním uvedených položek (není tudíž možné vložit čas konání zkoušky v sekundách od roku 1970). Chci, aby se samozřejmě zobrazovaly zkoušky, které budou, ne ty co byly.

Snadno dokážu udělat, aby se zobrazovaly pouze zkoušky, které byly vloženy např. nejpozději před 30 dny

(WHERE `sloupec8` > pocetsec od 1970 - 30.24.60.60)

Ale nenapadá mne jak automaticky porovnávat čas konání zkoušky s počtem sekund pokud je ve formátu sekundy, minuty, hodiny, dny, měsíce, roky - viz. sloupce v tabulce.

Prosím poraďte mi někdo, díky!
JanuMarek
Profil *
ideální by bylo nějak zařídit, aby se čas konání zkoušky mohl ukládat pouze jako jedno číslo (počet sekund od r. 1970) - stačil by na to jeden sloupec místo pěti a navíc by se dal snadno vyřešit výběr žádaných řádků.. pokud někoho z vás napadne jak to udělat jinak, aby to navenek vypadalo stejně tak bude taky rád. :-)
djlj
Profil
Koukni na tohle: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/date-and-time-functions.html
Kajman_
Profil *
Uložte to do sloupečky typu datetime

insert into tabulka(sloupec) values('rok-mesic-den hodina:minuta')

snadno pak budete dělat dotazy i bez násobení do sekund.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0