Autor Zpráva
Kcko
Profil
Podle navodu zkousim trigger, jednoduchy a nefunguje


CREATE TRIGGER pokus BEFORE INSERT ON _tymy
FOR EACH ROW BEGIN
INSERT INTO _tymy set nazev = 'blabla';
END;


tabulka je typu InnoDB a verzi MYSQL mam 5.1

Hlasi mi to syntax error na 3 radku

Diky za kazdou radu
tiso
Profil
Kcko set sa používa pre update, nie pre insert
Kcko
Profil
TO je uplne jedno , tahle syntaxe funguje taky. Je tam neco jineho ... ( s INSERT .. values () sem to taky zkousel)
roberta
Profil
smiem sa opýtať v akej db to skúšaš?
lebo ak v mysql 4, tak sa obávam, že tam triggre nie sú implementované, iba od verzie 5.0.2
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/ansi-diff-triggers.html
Alphard
Profil
roberta
verzi MYSQL mam 5.1
roberta
Profil
Alphard
aha, som si nevšimol... tak to bude v niečom inom...
Kcko
Profil
Hm nevim, PHPMYADMIN proste blbne ve verzi 2.10.3 pise syntax error a ani neumi dropnout prazdny trigger, nejnovejsi verze 2.11 umi trigger aspon dropnout ale taky ho nevytvori.

Stahl jsem si Aqua Studio Data a v nem to slape hned napoprve. Tak nevim co to jako ma ze strany PMA znamenat ...
roberta
Profil
http://www.heidisql.com/ je tiež celkom dobrý
temistokles
Profil
V PhpMyAdminovi si nastav oddeľovač na niečo iné ako bodkočiarku (;) a tento oddeľovač uveď za END.
Kcko
Profil
To taky nepomohlo, zkousel jsem defautlni priklad z mysql.com/dev

Proste a jedine PMA je volako ... **PIP**
temistokles
Profil
Kcko
Zaujímavé, mne PMA robil to isté a presne, čo som vravel mji pomohlo..

CREATE TRIGGER pokus BEFORE INSERT ON _tymy

FOR EACH ROW BEGIN

INSERT INTO _tymy set nazev = 'blabla';

END|

A ako oddeľovač uveď "|", spravil si to tak? (Oddeľovač sa nastavuje pri samotnom dotaze, malo by to byť pod tým okienkom, kde ho píšeš).
Kcko
Profil
#1235 - This version of MySQL doesn't yet support 'multiple triggers with the same action time and event for one table'

Ten trigger sem zmenil aby insertoval do jine tabulky a stejne to hlasi tu hlasku.
Vlastne ani presne nevim co je to za chybu, v komentarich na MYSQL.COM jsem nic detailniho nenasel.
Kajman_
Profil *
Kdyz das dva create trigger, tak máš dva na dvě tabulky. Buď starý dropni nebo tuším existuje create or replace...
Kcko
Profil
Samozrejme ze sem stary dropnul a navic jsem menil jeste jmeno triggeru neustale ...
kazan
Profil *
na jednu tabulku nesmi byt pouzity 2 triggery vazane na stejnou akci (tedy treba insert)
pokud ma nekdo starsi verzi phpMyAdmina, muze zkusit treba phpMinAdmin .. viz clanek triggery v mysql

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0