Autor Zpráva
Kubakubikula
Profil *
Ahoj, prosím zkuste mi někdo poradit, už jsem úplně v koncích. ainstaloval jsem na Czechii Joomlu a zobrazovala se špatně diakritika, bádáním jsem se dostal až k tomu že je to pouze v databázi, protože cokoliv v ní přepíšu se uloží opět se špatnou diaktitikou. koušel jsem tedy nastavovat různé kódování pro DB, jenže ať jsem použil jak=koliv, prostě se to dobře neuloží. Ví někdo co s tím? Mohu na mil poslat i login. Díky mockrát.
Kubakubikula
Profil *
Když jsem si to po sobě přečetl, uvědomil jsem si že jsemo problému vlastně nic nenapsal, jenže víc nevím. Je to DB MySql a rozhraním phpmyadmin a v něm měním právě porovnávání pro db. Jedině že bych tedy dal někomu ten login, jinak nevím jestli mi někdo poradí.
Alphard
Profil
kódování musíš nastavit stejné, jako mají stránky
pokud vím, Joomla má utf-8
Kubakubikula
Profil *
No to jsem si myslel, jenže pokud v DB změním kódování na utf-8 a ručně v ní něco přepíšu, například v menu Články, dám uložit a místo články je uloženo ?lanky
Alphard
Profil
měnils šablony? nepřepsals třeba nastavení kódování v html hlavičce?
s těmito informace těžko radit, možná někdo, kdo zná Joomlu. Nebo se zkus podívat na fóru k Joomla, určiě nějaké bude
Kubakubikula
Profil *
ne snažím se vysvětlit že se problém netýká Joomly, na přepsání toho textu používám PHP myadmina, takže teď red. systém vůbec nepoužívám. Problém je jen v DB. Navíc jsem teď zjistil čím to je jak si s tím hraju, u spousty z tabulek je nastaveno u řádku porovnávání s latinswedish, což pochopitelně neuloží třeba č. Jenže ty tabulky si vytvořil sám instalační script, dá se to nějak hromadně změnit třeba na porovnávání s utf8 ?
Alphard
Profil
SET NAMES 'utf8' ?
s Joomlou to souvisí, CMS si většinou sám vytvoří a nastaví tabulky, čím víc toho ručně změníš, tím hůř
tady zadej do hledání "kódování" (bez uvozovek), uvař si čaj a pusť se do toho :-)
http://www.joomlaportal.cz/component/option,com_joomlaboard/Itemid,66/ func,search/
Kubakubikula
Profil *
Joomla je naprosto ok a jediný problém je v nastavení tabulek, myslím že pokud bych hromadně přenastavil porovnábání, bylo by to dobré jenže přenastavit ho u 65 tabulek ručně u několika řádek je na měsíc. V tom fóru na které jsi poslal odkaz jsem hledal, jenž ejsem kvůli češtině v adminovi sáhnul po dost staré verzi kterou předělal sám uživatel a o té verzi tam pochopiteně nic není... Ale díky z a snahu. :o)
Kajman_
Profil *
http://php.vrana.cz/prevod-kodovani-mysql.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0