Autor Zpráva
klaveska
Profil *
Zdravim,

nevite nekdo o necem, jak jde obejit auto increment v MySQL? Vadi mi toto: mam tabulku, kde mam u ID auto increment. A kdyz smazu napr 5. radek, tak vnikne poradi: ...3,4,6,7... Jde to nejak udelat, aby se ta 5 znovu obevila?
Str4wberry
klaveska
A kdyz smazu napr 5. radek, tak vnikne poradi: ...3,4,6,7... Jde to nejak udelat, aby se ta 5 znovu obevila?

A vadí to?
klaveska
Profil *
Str4wberry
No celkem aj jo... jinak bych to tu nepsal... Kdyz si chces udelat seznam napr odkazu... a mas tam takove schody, tak to nevypada nejlepe.

Jinak diky za dotaz...
Str4wberry
klaveska
Zamyslel bych se nad použitím číselných odkazů — není lepší si vytvořit třeba sloupec link, kde mít textovou formu odkazů?
BetaCam
ALTER TABLE tab AUTO_INCREMENT = 5

lze ovšem použít pouze za jasně stanovenejch podmínek a to hlavne

ID > MAX(ID)

takže lépe řečeno v tvém případe ti to bude k ničemu :)

další moznost je treba data si překopírovat do jiné tabulky původní tabulku vyprázdnit nastavit auto-increment a nacpat data z5, ale to je takové přes ruku :)
Kajman_
Profil *
Kdyz si chces udelat seznam napr odkazu... a mas tam takove schody, tak to nevypada nejlepe.

Pořád lepší, než když někdo pošle odkaz na nějakou stránku a pak tam bude jiná.
klaveska
Profil *
Kajman_

nevim, asi jsem to nepochopil... ale moc si mi teda neporadil... proste bych to cislovani chtel, ale pomoci ID v databazi to asi nepujde...[b][/b]
frankenfisch
Profil *
Já mám úplně stejný problém jako klaveska. Zkusím to asi obejít tak, že, si při vkládání zjistím poslední id řádku z tabulky a při novém vkládání ho zvětšit +1.. tzn. zrušit auto_incremet a udělat vlastní... ale ID bude nejspíš primární, tak to nepůjde, sakra.. kéž by existovalo něco jako auto_decrement... =)
Alphard
frankenfisch
nenapadá mě pro to rozumný důvod
číslování výsledků lze zajistit i jinak, nejjednodušeji asi až v aplikaci (PHP nebo co používáš)

ale jestli na tom trváš, je vhodným kandidátem trigger spouštěný při insertu
Leo
klaveska, frankenfisch

Vubec jste nepochopili, ze primarni klic slouzi k jednoznacne identifikaci zaznamu (po celou dobu existence databaze), ne ke kosmetickym ucelum jako je souvisla rada. Pokud prepisete puvodni cisla, jak budete delat statistiky do minulosti apod. Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: