Autor Zpráva
jingspiral
Profil *
Tohle asi není ta správná sekce, ale žádná vhodnější mě nenapadla. :)
Mám problém s diakritikou.
Když přes php něco zapíši do mysql a vzápětí to z ní zase vytáhnu tak je vše OK. Problém ale je, že přímo v databázi mám místo diakritiky otazníky. Porovnávání v mysql bylo latin2_czech_cs. Když jsem ho změnil na cp1250_czech_cs tak diakritika byla správná v databázi, ale když jsem to z ní vytáhl do nějaké stránky tak tam nefungovala.
Tak bych chtěl někoho poprosit, aby mi řekl jak nastavit kodování v dokumentu porovnávání v mysql atd. aby ta diakritika fungovala všude.
BTW tlačítko hledat jsem použil, ale nepomohlo mi. :)
Dife
Profil
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'") or die('Could not set names');
nightfish
Profil
BTW tlačítko hledat jsem použil, ale nepomohlo mi. :)
je jen škoda, že si většina diskutujících při zadávání dotazu do tématu Databáze na webu nepřečte Některé častěji řešené dotazy pro MySQL

problémy s češtinou jsou tam popsány velmi dobře
jingspiral
Profil *
Tak jsem tam hodil to SET NAMES cp1250, ale místo "ž" mám ľ a místo "š" mám ą
Stránka na které to zobrazuji je v kodování windows-1250
nightfish
Profil
jingspiral
zkontroluj, jakou znakovou stránku posílá server v HTTP hlavičce - jestli náhodou neposílá iso-8859-2

EDIT: případně pošli odkaz na dotyčnou stránku
jingspiral
Profil
zkontroluj, jakou znakovou stránku posílá server v HTTP hlavičce - jestli náhodou neposílá iso-8859-2
myslíš stránku, kde posílám data do databáze? tam mám taky windows-1250.
nightfish
Profil
myslíš stránku, kde posílám data do databáze? tam mám taky windows-1250.
ne, myslím stránku, na které data vypisuješ - v zásadě pokud tam v HTTP hlavičce (ne <meta> tagu!) bude něco jiného než windows-1250, tak je to zdrojem problémů
a jestli tam bude taktéž windows-1250, tak jsou data zřejmě špatně uložena v databázi - dalo by se zřejmě ověřit přes phpMyAdmina...
jingspiral
Profil
Tak jsem to už vyřešil, díky za rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0