Autor Zpráva
Soso
Profil *
Keď spustím MySQL, stane sa toto:
1. Otvorí sa DOS - ové okno, kde je napísané asi toto: "MySQL can not run on this server."
2. Program sa okamžite sám ukončí a nemôžem s tým nič robiť.

Mám zlú verziu? Alebo čím to bude?
nightfish
Profil
Keď spustím MySQL
jak to spouštíš (jakým příkazem)? co se stane, když to spustíš v příkazovém řádku (cmd.exe)?
Soso
Profil *
Oprava - vypíše to: "MySQL can not connect to server 'localhost'. To to mám ako spustiť cez Apache? (Spúšťam cez ...bin/mysql.)
nightfish
Profil
mysql server se spouští na windows pomocí mysqld-nt.exe
ten když spustíš, tak se ti pak zřejmě podaří připojit pomocí konzolového klienta (mysql.exe)
Soso
Profil *
Mimochodom, viem, že také dve odlišné hlášky sa nedajú pomýliť...predtým som to skúšal na XP, teraz mám Vistu, možno to bude tým...
Soso
Profil *
Nič nové, tentoraz to dokonca nevypísalo nič, okno len bliklo a zatvorilo sa :-(((
nightfish
Profil
Soso
když spustíš mysqld-nt.exe, tak by to mělo jenom probliknout a pak už fungovat - spusť si to v příkazovém řádku, třeba to vypíše nějakou chybovou hlášku
Soso
Profil *
Pokrok - nová hláška - Acces denied for user 'OBC@'localhost' <Using password: NO>
nightfish
Profil
musíš se připojit pomocí jména a hesla...
mysql -ujmeno -pheslo jmenodatabaze
(jmeno a heslo nahraď správným hodnotám, zřejmě nastaveným při instalaci mySQL)
Soso
Profil *
Kde? Ako? Veď čokoľvek spustím, ihneď sa zatvorí? Aj tú chybovú hlášku som odchytával po kúsočkoch...
Soso
Profil *
Navyše som to inštaloval dosť narýchlo, takže ani neviem aké heslo a meno som zadal (resp. či som vôbec nejaké zadal). Asi to skúsim preinštalovať...zajtra.
djlj
Profil
Kde? Ako?
V příkazovým řádku windows.
Mastodont
Profil
Soso
A jak to mysql spouštíš, poklepeš na název souboru? To ale nesmíš, musíš si otevřít extra okno příkazového řádku, přepnout se do složky bin a napsat mysql
Soso
Profil *
Preinštaloval som to, zadal password a meno, kam sa len dalo, spustil cez príkazový riadok najprv "mysqlnt", potom "mysql" a stále to len vypisuje: Acces denied for user 'OBC@'localhost' <Using password: NO>
nightfish
Profil
Soso
jak jsem již napsal, musíš se připojit pomocí uživatelského jména a hesla, které jsi zadal při instalaci...
Soso
Profil *
Zázrak - nič som neurobil ani nezmenil postup a po chvíli to jednoducho začalo fungovať. Teraz už len vydumať, čo s tým ďalej (cieľom je phpRS), ale na to mi už snáď postačia tutoriály. Ale na to spustenie cez príkazový riadok by som isto neprišiel, takže ďakujem a majte sa (snáď)...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0