Autor Zpráva
martin@monfish
Profil *
Ahoj, potřebuju poradit s nasledujicim problemem:
mam udelany e-shop, pouzivam php, mysql, editace shopu je pres webstranku v php, vsechno je dynamicke...
jsem pred finalnim krokem, propojeni velikosti a barev k jednotlivym polozkam. Jelikoz pocet barev a jejich nazvy se v databazi muzou zmenit(stejne tak velikosti) nemuzu je pouzit jako nazvy sloupcu v tabulkach, stejne tak jsem opustil myslenku na informace o vyrobku v tabulce vyrobek typu: id-nazev-zkratka-kategorie-bla-bla-velikost1-vel2-vel_milion-barva1-ba r2-bar3.... jako nazvy sloupcu kam bych vkladal do radku id barev a velikosti

radeji vytvorim tabulku o 2 sloupcich id_vyrobku, id_barvy kam budu tyto informace ukladat.
editaci vyrobku (resp. jeho barev a velikosti) mam resenou vypisem barev a velikosti z databaze a jejich zaskrtavanim-checkbox

otazka: jak mam napsat sql aby po zaskrtnuti treba 5 velikosti a 4 barev vlozil prikaz do prislusne tabulky nekolik radku o hodnotach id_vyrobek-----id_barva
id_vyrobek-----id_barva1
id_vyrobek-----id_barva2
atd.

nebo je nejake jine, lepsi, reseni nez tohle?
nightfish
Profil
jak mam napsat sql aby po zaskrtnuti treba 5 velikosti a 4 barev vlozil prikaz do prislusne tabulky nekolik radku o hodnotach id_vyrobek-----id_barva
INSERT INTO barvy(id_vyrobku, id_barvy) VALUES ($id_vyrobku, $id_barvy);
(samozřejmě je potřeba ty proměnné v cyklu plnit správnými hodnotami)
(a ještě před plněním bude asi vhodné zavolat DELETE FROM barvy WHERE id_vyrobku = $idpraveeditovanehovyrobku;)
martin@monfish
Profil *
vzdycky jsem mel za to, ze tenhle prikaz vlozi data do jednoho radku tabulky, pokud se mylim, budu rad...
nightfish
Profil
vzdycky jsem mel za to, ze tenhle prikaz vlozi data do jednoho radku tabulky, pokud se mylim, budu rad...
ano, jeden dotaz vloží jeden řádek
a vy pro každý jeden zaškrtnutý checkbox uděláte jeden vkládací dotaz
(i když by šlo samozřejmě jedním dotazem vložit více řádků zároveň)
martin@monfish
Profil *
na to jsem se prave ptal, jestli existuje takovy dotaz? ale asi ne...
nightfish
Profil
na to jsem se prave ptal, jestli existuje takovy dotaz? ale asi ne..
ptal ses, jakým způsobem vložit do tabulky několik řádků - já jsem odpověděl cyklem
ale jde to tedy i najednou (cyklu se nevyhneš, ale do DB samotné půjde jenom 1 dotaz)

INSERT INTO tabulka(sloupec1, sloupec2) VALUES (1, 2), (3, 4), (5, 6), (1, 4);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0