Autor Zpráva
Lion76
Profil *
Zdravim, mam db dotaz:

SELECT * , COUNT(zbozi1.kategorieZbozi1 ) AS pocetZaznamuKategorie1, COUNT( zbozi1.kategorieZbozi2 ) AS pocetZaznamuKategorie2, COUNT( zbozi1.kategorieZbozi3 ) AS pocetZaznamuKategorie3, min( zbozi1.cenaSDph ) AS minCena, max( zbozi1.cenaSDph ) AS maxCena
FROM kategorie1
INNER JOIN zbozi1 ON kategorie1.idKategorie = zbozi1.kategorieZbozi2
GROUP BY zbozi1.nazevZbozi

ktery vypise (ve strucnosti napisi):

idZbozi | nazevZbozi | pocetZaznamuKategorie1 | pocetZaznamuKategorie2 |
1 | polozka | 3 | 1

v db mam napr.

idZbozi | nazevZbozi | kategorieZbozi1 | kategorieZbozi2 | ......
1 | kocarek | 1 | 0 |
2 | kocarek | 1 | 0 |
3 | kocarek | 1 | 1 |

a ja potrebuji db dotaz, aby pri spojeni tabulek zbozi1 a kategorie1 sem dostal vypis (opet strucne)

nazevZbozi | kategorieZbozi1 | kategorieZbozi2 | celkemZaznamu |
kocarek | 1 | 1 | 1 |
panenka | 1 | 1 | 2 |
Kajman_
Profil *
Nějak mi ty čísla nedávají smysl, ale možná toužíte po

select nazevZbozi, kategorieZbozi1, kategorieZbozi2, count(*) celkemZaznamu
from zbozi1
group by nazevZbozi, kategorieZbozi1, kategorieZbozi2

Pokud to není ono, tak zkuste uvést jak jste z těch tří rádku dostal kombinaci 1,1,1 a 1,1,2 a odkud se vzala panenka.
Lion76
Profil *
Kajman_

Malicko jsem se do toho zamotal. :o)

Potrebuji pokud mozno jeden rychly dotaz, ktery zjisti, kolik zaznamu podle hlavni kategorie je v podkategorii te danne hlavni kategorie, vypise pocet zaznamu k podkategorii a vypise cely obsah te hlavni kategorie + celkovy pocet zaznamu, vcetne podkategorii. Pokud budu pozadovat vypis zaznamu z nejake podkategorii, tak poslu pres url nejaky indikator, napr. cislo te podkategorii a to cislo dosadim do toho dotazu, ktery by mel vybrat zaznamu rovnajici se tomu cislu. Funkci count() jsem pouzil proto, protoze jsem chtel zjistit presny pocet zaznamu v podkategorii, ale ono to pocita i duplicitni hodnoty v nazvu zbozi.

Detske zbozi

Kocarky (2) Detske boty(1)

vypise 3 polozky

celkem zaznamu je 3

Detske boty

vypise 1 polozku

celkem zaznamu je 1

V podkategorii kocarky muze by treba 100 stejnych nazvu, ale ja potrebuji, aby to db dotaz bral jako jednu podkategorii.
Kajman_
Profil *
count(distinct nazevZbozi)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0