Autor Zpráva
HGD
mam script:
if(isset($_POST['sent'])){
$name = $_POST['name'];
$typ = $_POST['typ'];

if (!empty($name)){
if (empty($typ)){$typC = '2';}
else {$typC = $typ;}
if (mysql_query("INSERT INTO category (typ, nazev, poradi) $typC, '$name', '5'") or die (mysql_error())){
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=ok");
}else{
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=ko");
}
}else{
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=name");
}
}

a nějak z toho nejsem, píše to:
Va-B�e syntaxe je n�jak� divn� bl-B�zko '2, 'obsah', '5'' na ��dku 1
Alphard
mysql_query("INSERT INTO category (typ, nazev, poradi) values ($typC, '$name', '5')")
HGD
a ještě mam takovej problém, používam tam eště místo tý 5-ky SELECT MAX(poradi) FROM category, akorátže to kapánek nefunguje
djlj
HGD
Dej to do závorek.
HGD
nepomáhá :( když to vypíšu, tak vyhodí Resource id #14
djlj
mysql_query("INSERT INTO category (typ, nazev, poradi) values ($typC, '$name', (SELECT MAX(poradi) FROM category))");

Co bys chtěl na insertu vypisovat? Správně ti to vrací id spojení.
HGD
newim teda proč zrovna 14, ale stejně, já potřebuju maximální hodnotu ve sloupci poradi, tak jak k tomu dospěju ?
djlj
HGD
Řešení jsem ti napsal v mém předchozím příspěvku.
HGD
mno, tam to hází parse error, alw měl sem to tam takhle:
mysql_query("INSERT INTO category (typ, poradi, nazev) VALUES ('$typC', (SELECT MAX(poradi) FROM category), '$name')")

to sice chyby nehází, ale taky nefunguje
djlj
Tak máš prostě někde chybu v php syntaxi. Teď přesně nevím, jestli tedy řešíš problém s php, nebo s mysql. Ať tak, či onak, tohle není věštírna, takže sem vždy napiš, jaké ti to píše chyby, a případně část kódu zainteresovaného v těchto chybách.
HGD
copa já vim kde tam je chyba? podle mě je to dobře, ale chci se zeptat, když to budu mít takle:

if(isset($_POST['sent'])){
$name = $_POST['name'];
$typ = $_POST['typ'];
$poradi = mysql_query("SELECT (MAX(poradi)) FROM category");

if (!empty($name)){
if (empty($typ)){$typC = '2';}
else {$typC = $typ;}
if (mysql_query("INSERT INTO category (typ, poradi, nazev) VALUES ('$typC', '$poradi', '$name')")){
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=ok");
}else{
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=ko");
}
}else{
header("location: ./index.php?admin=menu&newC=name");
}
}

tak by to taky mělo fungovat ne ???
...protože mě to prostě ani tak ani jinak nefunguje :(
djlj
Místo (MAX(poradi)) tam dej MAX(poradi), tedy bez těch závorek. Jinak to můžeš dát do jednoho dotazu. Ale pokud to chceš mít nutně zbytečně ve dvou, tak $poradi = mysql_result(mysql_query("SELECT MAX(poradi) FROM category"), 0);

copa já vim kde tam je chyba
Sám píšeš, že to „hází parse error“, takže pokud umíš číst, tak uvidíš, kde je chyba.
HGD
tohle: $poradi = mysql_result(mysql_query("SELECT MAX(poradi) FROM category"), 0);
parse error

a tohle:
$poradi = mysql_query("SELECT MAX(poradi) FROM category");
funguje

akorát bych potřeboval k tomu MAX přičíst jedničku, ale když napíšu:
$poradi = mysql_query("SELECT (MAX(poradi) + 1) FROM category"); nebo i bez závorek, tak mi to pořád ukládá nulu
djlj
HGD
Ten můj zápis je správně. Když ale opět nenapíšeš, jakou chybu ti to píše, nemůžu ti pomoct.
SELECT MAX(poradi)+1 FROM category

Jinak bude asi lepší, když si pročteš http://linuxsoft.cz/php/ a http://linuxsoft.cz/mysql/
HGD
takle když to napíšu, tak to nepindá vůbec nic, zapíše to normálně do DB, akorátže jako pořadí tam dá "0"
Alphard
tohle: $poradi = mysql_result(mysql_query("SELECT MAX(poradi) FROM category"), 0);
parse error

jsi nepoučitelný, napiš jaký parse error

$poradi = mysql_query("SELECT MAX(poradi) FROM category");
funguje

ale hodnota max(poradi) není v $poradi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: