Autor Zpráva
Icka
Profil *
Mám problém s mysql a to že mi vůbec nejde manipulovat s jazykovými sadami... Kdyby jste náhodou někdo věděl čím by to mohlo být, prosím poraďte...
djlj
Profil
Možná by bylo vhodné blíže popsat problém. Například jakým způsobem se o to pokoušíš a jakou případnou chybu to píše.
Icka
Profil *
no v PHPMYADMIN - vyberu sloupec a zvolim jazykovou sadu a když to potvrdim, reloadne se klasicky okno ale jazyková sada se vůbec nezadá!! prostě pořád tam mám prázdý okýnko v poli jaz. sady... To samé když zakládám tabulku v php, tak se to taky nenastavý... i když doplním charset = ... Prostě to ignoruje....
Icka
Profil *
jo jinak verze Mysql je 5.0.41
djlj
Profil
Pokud tam máš prazdný okýnko, tak ti nejspíš u PMA chybějí nějaké soubory. Ačkoliv to potom nevím, jak tu jazykovou sadu zvolíš, když je to okýnko prázdný…?
Zkoušels SET NAMES?
Kajman_
Profil *
A nastavujete porovnání ze stejné znakové sady, jako je tabulka?
Icka
Profil *
Nene, dám vlastně modifikaci tabulky, tam mám v selectu jazykové sady, vyberu si třeba CP 1250 a dám uložit, no a aniž by to napsalo jakoukoliv chybu, prostě položka jazyková sada je stále prázdná - nezvolená... prostě tam nejde nijak dosadit... Ale červeně mi PHP MYADMIN píše že musim nastavit PMA absolute uri ... ? Tak jestli to nebude třeba tím
Kajman_
Profil *
Třeba :-)
Icka
Profil *
No a když chci ukládat data do tabulky, tak nemůžu použít diakritiku, jinak mi to prostě nic neuloží! Akorát mi to vyhazuje error
Icka
Profil *
Zkoušels SET NAMES?
nezkoušel, nevím kde a jak... :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0