Autor Zpráva
JannyM
Profil *
Ked mam nastavenu tym dat na INT a do formulara zadam pismena tak vlozenie do db prebehne normalne ale vlozi sa hodnota 0 ako to osetrit aby bud db vypisala chybu vkladania alebo este pred odosilanim dat na server by sa objavyla hlaska o chybe
Vopred diky
Kajman_
Profil *
V php např.
http://cz.php.net/manual/cs/function.is-numeric.php

V javascriptu např parseInt
JannyM
Profil *
fuu na mna prilis anglictiny ale aj tak diky moc
JannyM
Profil *
to kajman_
nemas icq ak ano tak moje je 224891871 rad by som si stebov pisal cez nieco rychlejsie ak by ti to nevadilo a este pokial by si mal zaujem tak skus stranku www.talker.sk ak to nepoznas tak je to taky vyrtualny svet textu spravidla sa tam pohybuju vcelku techniky zdatny ludia ak chces viac info tak mi napis diky cav
JannyM
Profil *
to kajma_
ta funkcia je nedokonala pretoze ked tam vlozim 0xaabb tak to bere ako cislo 43707. Potreboval by som nieco dokonalejsie ale aj tak diky moc si cenim rad ktore dostavam
nightfish
ta funkcia je nedokonala pretoze ked tam vlozim 0xaabb tak to bere ako cislo 43707
to je správné chování, protože 0xaabb je platný zápis čísla 43707 v šestnáctkové soustavě

pakliže chceš povolit pouze celá čísla v desítkové soustavě, tak ctype_digit, pokud chceš i něco složitějšího, tak regulární výrazy (ereg, preg_match)
JannyM
Profil *
ta funkcia ctype_digit sa sprava presne tak isto ako aj ta predtym skusim kuk na tie regulerne vyrazy
inak by ma zaujimalo ci sa da testovat aj pocet miest retazca
pr. 12345=5miest
4=1miesto
Kajman_
Profil *
ci sa da testovat aj pocet miest retazca
strlen
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0