Autor Zpráva
e
Profil *
Zdravím,
mám spravené fulltextové vyhľadávanie v MySQL (verzia 4.1), klasicky select match against. Zaujímali by ma dve veci:

Najprv záležitosť s diakritikou, chcel by som, aby pri zadaní napr. "pocitac" našlo aj položku, kde je spomenutý "počítač", ale zároveň aby to našlo aj vtedy, keď užívateľ zadá priamo "počítač". Riešením by mohlo byť mať v databáze aj záznamy s odstránenou diakritikou, no to mi prijde ako príliš pamäťovo náročné...?

Daľšia moja otázka smeruje k skloňovaniu. Ide mi o to, že v zázname je napísané napr. "rádiá". Potreboval by som, aby to našlo aj vtedy, keď je zadané "rádio" (ideálne potom, v spojení s prvou otázkou, aj vtedy, keď je zadané "radio").

Je možné, že sa to tu už riešilo, no mne sa nepodarilo nájsť, ani tu ani na Google.

Vopred ďakujem
Kajman_
Profil *
Ta první věc se dá dělat tím sloupečkem, kde budou např. jen malá písmena a odstraněná diakritika. Někdy stačí nastavit správně porovnání.

Druhý požadavek mysql vyřešit neumí.
Zkuste najít inspiraci např. zde a v souvisejícíh textech
http://www.root.cz/clanky/princip-jednoducheho-fulltextu-1/
ale nevím, jestli najdete nějaký slovník, kterým skloňování rozpoznáte.
e
Profil *
Někdy stačí nastavit správně porovnání.
Mohli by ste to trochu rozviesť? Niekde som čítal, že stačí mať kódovanie utf8_general_ci, no ja ho tak mám nastavené a nepomáha...
Kajman_
Profil *
Mohli by ste to trochu rozviesť?

Netuším, jak se které přesně chová. Tak leda někdo jiný, nebo si to vyzkoušete sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0