Autor Zpráva
laik
Profil *
Svému známému jsem na jeho stránkách vytvořil něco jako návštěvní knihu. Kdokoli tam může přidávat příspěvky - ty se automaticky ukládají do databáze MySQL. Stránky jsou vytvořeny v PHP. U každého příspěvku je odkaz "Smazat". Po kliknutí se objeví okno Confirm pro vložení hesla s tlačítky "OK" a "Zrušit".
Každý přispěvatel může smazat pouze svůj vlastní příspěvek heslem, které se mu automaticky vygeneruje při přidání příspěvku.
Můj známý má ještě navíc univerzální heslo, kterým může mazat jakýkoli příspěvek.
PHP skript porovnává, zda zadaný řetězec odpovídá alespoň jednomu heslu. Pokud ano, příspěvek smaže, pokud ne, oznámí, že bylo zadáno chybné heslo.
Můj známý mi teď tvrdí, že mu to nefunguje. Přitom mě ano.
Myslel jsem, že zadal heslo špatně (např. velkými písmeny). Prý ne. Dokonce to prý zkoušel i na jiném počítači a rovněž bezvýsledně. Heslo neobsahuje české znaky a je dobře zapamatovatelné.
JavaScript má evidentně zapnutý, jinak by nemohl heslo napsat.
Myslím si, že buď něco dělá špatně (ale zase takový ignorant snad není...) a nebo má něco v počítači, co blokuje odesílání dat pomocí PHP. Ostatní věci (administrace atd.) mu ale fungují.
Co si o to myslíte? Nemohu se s ním bohužel setkat, protože je v cizině.
BetaCam
Profil
Myslim si o tom, že pokud to funguje jednomu člověku mělo by i druhemu. V php ani MySql bych problem neviděl PHP běží na serveru a nějaké blbé nastavení na straně klienta by ho nemělo rozházet. Větší pravděpodobnost je, že bude chyba někde na straně klienta. Tedy buď :

1. Zadávané heslo je špatně
2. JS se nechová validně.

ohledně prvního bodu doporučuju zadávat heslo správně :) ohledně druhého bodu doporučuju skontrolovat nastaveni JS popřípadě testnout funkci v jiném prohlížeči.
btw nenapsal si jestli mu to vypisuje nějakou chybu či ne
laik
Profil *
Díky za odpověď! Myslím si to samé, nicméně známý si možná myslí, že chybu jsem udělal já. Co mu to vypisuje bohužel nevím. Psal mi jen, že mu to nefunguje. Z některých lidí dostat kloudnou informaci, je trochu problém...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0