Autor Zpráva
__Martin
Profil *
Ahoj,
chystám nyní vytvořit jeden e-shop. V obchodu se bude prodávat různé typy výrobků například hrníčky, pánvičky, talířky. Mají podobné vlastnosti - a, b, c, d. Každý z typů má ještě jednu unikántní vlastnost x, y, z. A teď nevim jestli mám udělat jednu velikou tabulku, se sloupci a, b, c, d, x, y, z a nebo pro každý typ výrobku (hrníček, panvička, talířek) udělat zvlášťní tabulku tak, aby nevznikali prázdné buňky v tabulce. Praktičtější se mi zdá první verze. Jaké z těchto dvou řešení byste mi poradili a proč? Děkuji.
jogurt
Profil
Docela elegantni (ale nevim, jak funkcni) by bylo udelat
- jednu tabulku s vlastnostma: Sloupce id_vlastnosti, nazev_vlastnosti, druh_razeni_vlastnosti... Tam bude par radku, treba zminenych a, b, c, d, x, y, z.
- dalsi tabulku s vyrobkama: Sloupce treba id_vyrobku, nazev_vyrobku, popis_vyrobku, cena, vyrobce, skladem, kategorie...
- a treti (relacni) tabulku: Sloupce id_vyrobku a id_vlastnosti (dohromady jsou klicem), hodnota_vlastnosti.
Zalezi na rozsahu sortimentu a taky nevim, jak to bude rychle a jak se v tom treba bude dat hledat, jen mi to prislo zajimave.
J
Mastodont
Profil
__Martin
Kolik výrobků tam budeš mít? Jestli tak kolem tisíce, pak první řešení bohatě stačí.
__Martin
Profil *
Mastodont
Těch výrobků z počátku určitě méně, časem budou stále přibývat. Na jakém čísle se počet výrobků zastaví zatím nevím. Ale bude jich určitě méně než zmíněná tisícovka.

jogurt
Zajímavé řešení a možná i nejuniverzálnější, ještě o něm popřemýšlím, celkem se mi zamlouvá.
Kajman_
Profil *
Jestli neudělat i vazbu kategorií a vlastností. A výrobek z dané kategorie by měl mít asi nastavené všechny vlastnosti z ní a mohl by mít ještě vlastní. Když budete někdy dělat podrobné vyhledávání v kategorii, tak budete vědět, co tam dát. Co by měly mít všechny výrobky zadefinované.
__Martin
Profil *
Kajman_
Nebráním se žádnému návrhu, ale tomu poslednímu jsem popravdě moc neporozuměl, zkusím se nad tím ještě zamyslet.

http://img231.imageshack.us/my.php?image=navrheu6.jpg

Mám třeba jeden hrníček. Takže do tabulky skupina_objektu se vloží záznam o ceně, popisu, názvu. Pak do tabulky produkty se doplní barevné provedení, počet kusů a id na tabulku skupina_objektu. Pokud existuje další barevné provedení tohoto hrníčku, vloží se jen do tabulky produkty. Ostatní tabulky snad popisovat nemusím. Co byste vytkli tomuto návrhu? Nějaké nápady na zlepšení? Díky moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0