Autor Zpráva
Berny
Profil
Zdravím,

mám poměrně obsáhlou MySQL tabulku, která obsahuje něco kolem 30 buněk s různými daty. Já tyto data potřebuji vybrat a zpracovat do statistiky a v tom je právě tak trochu problém. Podle druhu dat je zobrazím jako sloupcový nebo výsečový (koláčový) graf, popř. jako tabulku s daty. Problém je, že nevím jak by bylo nejvhodnější tyto data vybrat, abych je následně mohl použít.

Na výsečový graf budu potřebovat jen konkrétní počet jednotlivých odpovědí - např. kolik je odpovědí ano, ne a kolik je NULL (kolik lidí neodpovědělo). Na sloupcový to bude podobné. Zde konkrétně nevím jakým příkazem spočítám v buňce počet odpovědí ano, ne a NULL.

V případě tabulky nebo seznamu zas budu potřebovat vybrat konkrétní data (např. jméno) a popř. to kombinovat s počtem odpovědí.

To všechno nevím jak zkombinovat. Jestli to vše vybrat jedním příkazem, uložit do proměnné typu pole a následně s ním pracovat, nebo na každý použít zvlášť dotaz, který tuto práci udělá za mě.

Předem děkuji za každou radu.
Kajman_
Profil *
Asi pro každý sloupeček (graf)

select count(*) pocet, sloupec hodnota from tabulka group by sloupec order by 1 desc
Berny
Profil
Kajman_
select count(*) pocet, sloupec hodnota from tabulka group by sloupec order by 1 desc

Ale tenhle příkaz mi nespočítá kolik lidí odpovědělo ano a kolik ne, nebo se pletu?
Kajman_
Profil *
Zkuste ho a uvidíte, že spočítá.
Berny
Profil
Kajman_
Zkuste ho a uvidíte, že spočítá.

Funguje - jak jednoduché. Moc děkuji za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0