Autor Zpráva
paia
Profil
Zdravim, zkousel jsem konverzi cestiny podle http://molhanec.net/mysql_cestina_minifaq.html#korekce , ale mam problem, ze po prevedeni z VARBINARY do VARCHAR s kodovanim UTF-8 se mi ty cesky znaky proste ztrati. Puvodni data jsou samozrejme v latin1_swedish_ci (pohrobek z mysql verze 3.23). Nevi nekdo, jak to poresit?
Kajman_
Profil *
V jakém kódování byla data v 3.23 (asi kódování stránek)? A máte je z té verze zazálohována?
paia
Profil
data jsou v CP1250 (Windows-1250), tabulka je v latin1_swedish_ci a zalohu z te stare db nemam, uz par let se jede na verzi 4 a nedavno se preslo na 5. zkousel jsem rucne upravit export, ale tam je problem, ze export je v kodovani UTF-8, ovsem znaky jsou z jinyho kodovani (tipuju Latin1). rikam si, jestli si neudelat nejakej PHP skript, kde to pomoci set names prectu v CP1250 a zapisu do nejake jine tabulky v utf-8.
Kajman_
Profil *
Pokud jsou data v cp1250 tak zkuste převádět do binary a pak do varcharu s kódováním cp1250.

V latin1 nelze mít češtinu. Pokud ten exportní soubor je ok v nějakém kódování, dejte mu na začátek set names toho kódování a pak teprve ho importujte.
paia
Profil
prave pres binary jsem to zkousel a tam mam problem, ze mi vetsinu ceskych znaku proste uplne odstrani
Kajman_
Profil *
Ale psal jste, že jste to pak převáděl do utf8... což nesmíte, jestil máte data v cp1250, tak z binary převádějte na cp1250.
paia
Profil
aha, tak to vyzkousim...
paia
Profil
Kajman_
diky moc za radu uz to funguje, myslel jsem, ze ta konverze lze udelat do jakyhokoliv kodovani.
Kajman_
Profil *
Pak už můžete, třeba na utf8. Ale z binary jen do toho kódování, ve kterém jsou data.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0