Autor Zpráva
BigJoe
Dobrý den. Mám nainstalovanej balík EASYPHP. Jenže MYSQL najednou přestala fungovat. Tak jsem stáhl balík XAMPP v domění že se to vyřeší. Jenže tam MYSQL nefachá taky. Nevíte čím to je?? Oboje hlásí :

Chyba

MySQL hlásí:
#2003 - Server neodpovídá 

S titulkem Přístup odepřen...

Někde jsem čet že to může být Firewallem, jenže vypnutí nepomáhá. Předem moc díky za odpovědi
martin007
Profil *
mam stejnej problem :-/
matthew
Mě taky EasyPHP nefungovalo, pak jsem si nainstaloval WampServer,
a od té doby mi spolehlivě funguje :-)

viz. http://www.wampserver.com/en/

Vřele doporučuji...
v
Profil *
jak mam vyresit ten problem 2003 v xampp ?
nightfish
1) běží mysql server?
2) neblokuje jeho komunikaci firewall?
v
Profil *
v xamp controll panelu mi to pise u apache a mysql runing a firewall je vyplej
v
Profil *
?
mozna odpoved
Profil *
Dle dalších diskuzí za problém může patrně skype (možná i další program), který by neměl být spouštěn při nebo před použitím db serveru "nebo jak se easyphp, xampp atd. nadává " blokuje port 80. Kde běží http, www, mysql a jiné služby.
Vypnout skype a restartovat.
daewoo
Profil *
Možná to pomůže: (takto zjistíte, proč se mysql nespouští): najeďte příkazovkou do adresáře bin kde máte mysql a spusťte jej pomocí mysqld-nt.exe --standalone --console . vypíše to chybovou hlášku, pomocí které můžete zjistit kde a v čem je chyba. u mě to například byla neznámá proměnná log_query_time .. odstranil sem řádek z my.ini a mysql se rozjelo.
Golem
Profil *
Zdravím,
mám stejný problém. Tedy, Server neodpovídá. Nepouzívám žádný balíček.
Služba mysql běží, do konzole se bez problémů přihlásím, ale phpMyAdmin mě dál nepustí.
Extensions mám odkomentované...
Díky za každou radu
nightfish
Golem
tipuji špatně nastavenou adresu serveru v phpMyAdminu
Golem
Profil *
V nastavení pMA to podle mě nebude, protože se mi nevykoná ani mysql_connect(). Ve Firewallu by problém být také neměl...
nightfish
tak jinak...
jakou máš adresu serveru v config.inc.php? jedná se o řádek s $cfg['Servers'][$i]['host']

Ve Firewallu by problém být také neměl
to máš nějak podložené nebo tipuješ?
Golem
Profil *
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
Mám to podložené tím, že jsem vypnul firewall...
Giga
Profil *
Pred časom som sa rýpal vo svojom počítači a upgradoval som z MySQL 4 na MySQL 5...
Inštalácia dala trocha zabrať (najmä presmerovanie nového dátového adresára na starý) ale konzolu
(mysql.exe) sa podarilo spustiť a aj ukazovala dáta.
Problém s PHP a prístupom k MySQL som musel riešiť novým libmysql.dll (z PHP 5.3 tuším???)
Golem
Profil *
Verzi PHP mam 5.2.1, ktera by si s MySQL5 mela rozumět. Verze SQL 5.0.82. libmysql.dll jsem zkoušel nechat původní i ho nahradit souborem, který je ve složce bin sql serveru, ale výsledek je pořád stejný. Koukal jsem do balíčku PHP5.3 a tam libmysql vůbec není, tak to večer zkusím aktualizovat...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: