Autor Zpráva
Railbot
Profil
Potřeboval bych poradit s tím, jak donutit miniBB mít databázi v cp1250 s korektní češtinou. Zatím se mi dostalo výsledku jen v podobě otazníků nebo vůbec nezobrazení znaku. Pokud DB vytvořím jako cp1250 tak je to general_ci, což asi není přesně co potřebuji. Vím, že cp1250 není ideální, ale potřebuji to tak.

Pohrabat se v php templatech, phpMyAdminu není problém, toho se nejspíš ani nevyvaruji. Zkoušel jsem se dívat na různé návody, ale pro mne jako svátečního uživatele DB je to příliš nekonkrétní. D9ky za každou pomoc.
Keilew
Profil
Railbot
Kdybych byl doma, tak ti poradím naprosto přesně. Takhle jen zhruba z hlavy: je tam někde soubor pro spojení s mySQL. Do něj je potřeba přidat řádek SET... pro nastavení kódování. Z hlavy fakt nevím, snad SET CHARACTER SET cp1250 nebo tak nějak. Pokud to nikdo neupřesní, ozvi se večer;)
Railbot
Profil
Keilew
Jestli myslis @mysql_query("SET NAMES 'cp1250'");

tak to mi bohuzel nepomohlo, zkousel jsem. Zda se, ze to nema zadny vliv. Daval jsem to pred i za prikaz k pripojeni DB a nic.
Kajman_
Profil *
Jaká je to verze mysql?

V jakém kódování máte stránky s fórem?
Railbot
Profil
Kajman_
5.0
Samozřejmě windows-cp1250


edit: pokud pro db zvolim kodovani cp1250, tak je v cp1250_general_ci (i tabulky), coz neni zrejme idealni, protoze ceske znaky se nevypisuji.
Kajman_
Profil *
Pokud se např. v pma podívate na obsah tabulek a diakritika tam je rozbitá, budete muset použít něco takového
http://php.vrana.cz/prevod-kodovani-mysql.php

a pak nastavit to set names cp1250 po connectu.

(při general_ci jen nebude např. ch za h při řazení, jinak diakritika musí fungovat)
Railbot
Profil
Nakonec nebylo potřeba. DB jsem vytvořil jako utf8 a šlape to. Nevím jak je to možné, ale stačí mi to tak :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0