Autor Zpráva
Cup
Profil
ahoj lidi ... prosim vas .. jak mam napsat dotaz na db aby mi to mazalo vsechny prispevky krome prvnich 5
mam to takto


$smaz = $last_id - 5;
mysql_query("DELETE * FROM aktuality WHERE id <= $smaz, $spojeni");

diky
Kajman_
Profil *
zachová posledních pět (i když píšete, zachovat prvních pět, tak k tomu asi nepotřebujete last_id)

delete from aktuality order by id desc limit 5, 10000000
thingwath
Profil
To s tim číslem je vošklivý. Bych řekl, že to nebude mazat každou chvíli, tak si může dovolit trochu složitější dotaz a to číslo tam dát přesně. Víc jak deset miliónů hodnot mít asi nebude, ale... :-)
Cup
Profil
last_id .. mam namysli posledni pridanej prispevek s id treba 50 od toho sem chcel odecist tech 5 a vsechny prispevky s cislem 45 a mizsi sem chcel smazat ... skusim co ste mi poradili
Kajman_
Profil *
Způsobů je určitě víc. Takhle to je jedním dotazem místo dvěma a neřekl bych, že by to mělo být kvůli tomu limitu pomalejší.
Cup
Profil
a to co ste mi poradili se zdá nefunguje
Kcko
Profil
delete from aktuality order by id desc limit 5, -1
Kcko
Profil
Kua to sem napsal nakou blbost, ale nekde sem to jako figl videl, mozna v jinem kontextu ;[
ring
Profil *
teď to řešim taky a když tohle : delete from aktuality order by id desc limit 5, 10000000

zadám já tak dostanu tuhle odpověď.

ERROR 1064 (42000): You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '10000000' at line 1

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0