Autor Zpráva
qwer
Profil *
mám dotaz, ví někdo, jesli zatěžuje databázi víc sloupců nebo řádků?

a je nějaký viditelný rozdíl ve výkonu mezi třeba 5 sloupci a 50 sloupci???

díky za odpovědi
qwer
Profil *
a ještě: zpomalí se výrazněji databáze, když je v ní víc jak 250 tabulek??
miniJOHN
Profil
mám dotaz, ví někdo, jesli zatěžuje databázi víc sloupců nebo řádků?
nerozumim
zpomalí se výrazněji databáze, když je v ní víc jak 250 tabulek??
to je jedno...
AlešD
Profil
qwer
Tabulka s 50 sloupci spíše vypovídá něco o celkově nevhodném návrhu databázové struktury. Doporučuji prostudovat pojmy jako relace, cizí klíče a hlavně potom něco o normalizaci databází.

P.S.: doufám, že mi toto self PR projde u adminů
djlj
Profil
je nějaký viditelný rozdíl ve výkonu mezi třeba 5 sloupci a 50 sloupci?
Ne.

ví někdo, jesli zatěžuje databázi víc sloupců nebo řádků?
Tabulku se statisíci sloupci jsem opravdu ještě nezkoušel tvořit :).
qwer
Profil *
těch 50 sloupců byl jen návrh, aby to bylo vidět
Joker
Profil
qwer
Spíš jde o typ dat v tabulce, třeba tabulka ve které všechny sloupce jsou typu integer může být i při podstatně větším počtu řádků a sloupců rychlejší, než tabulka, ve které jsou sloupce typu VARCHAR, TEXT nebo BLOB.

Jinak bych do tabulky dával jednoduše tolik sloupců, kolik je potřeba. Soustředil bych se na optimální strukturu a na výkon bych optimalizoval až ve chvíli, kdy se ukáže, že je to potřeba.
Neuvážené sloučení několika sloupců s tím, že "by to mohlo ušetřit výkon" může nadělat mnohem víc problémů, než užitku.

Na počtu tabulek by snad nemělo tolik záležet... víc než řádově desítky databázových tabulek stejně mají jenom rozsáhlé systémy, kde už se na to nehledí, protože ta režie je zanedbatelná v poměru k výkonu hardwaru a náročnosti ostatních věcí.
Joker
Profil
Jo a ještě dodatek, to "tolik sloupců kolik je potřeba" neznamená, že více sloupců je správně.
Třeba obvyklé varování je indexovaný název sloupce... jakmile se někde začnou objevovat sloupce s názvy něco1, něco2, něco3,..., na 90% je ta struktura špatně navržená.
Mastodont
Profil
jakmile se někde začnou objevovat sloupce s názvy něco1, něco2, něco3,..., na 90% je ta struktura špatně navržená

Na 99 %.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0