Autor Zpráva
Cup
Profil
ahoj ... potřeboval bych z tabulek clanky_rub a clanky vybrat vsechny rubriky (clanky_rub.nazev_rub_cl) a pocet clanku v kazde z nich (clanky.rubrika_id) kde (clanky.zobraz_cl = 'true') a (clanky.rubrika_id = clanky_rub.id_rub_cl)
no sám se v tom jak sem to tu napsal moc nevyznám ... ale potřebuj uaby mi to vypsalo všechny rubriky a k nim i odpovědnej počet článků .. to mám pomocí count(clanky.rubrika_cl) a funguje mi to ... ale píše to počet všech článků i těch co maj nastavený (clanky.zobraz_cl = 'false') tak sem si říkal dát te počet nějak takto count(clanky.zobraz_cl = 'true') ale to je si myslim i já pekna blbost ... takže žádám o radu ... díky
Alphard
Profil
tak sem si říkal dát te počet nějak takto count(clanky.zobraz_cl = 'true')
where clanky.zobraz_cl = 'true'
Cup
Profil
tet si bratr pucil notasa na neminu smejd ... tak si to nemuzu skontrolovat ... ale myslim ze tlto sem tam prave mel ... no nic vecer kdyztak jeste napisu zda mi to pujde ...
Kajman_
Profil *
nebo
sum(clanky.zobraz_cl = 'true')
Kcko
Profil
To takhle primo jde? Ja myslim ze spis takhle ne ?

SUM( IF(clanky.zobraz_cl = 'true', 1, 0))
Cup
Profil
hele a jak to mam dat do toho SQL dotazu kdyz uz sme u toho ... abych to pak mohl pomoci mysql_fetch_array vypsat u kazde rubriky kolik ma clanku kde je zobraz_cl = 'true' ----- > SUM( IF(clanky.zobraz_cl = 'true', 1, 0)) jak ? ... to mi zatim jaksi uchazi ...
Kajman_
Profil *
V mysql jde oboje. Ale každopádně bude rychlejší dát tu podmínku do where nebo do on v left joinu.
Cup
Profil
mám to takto ... zatim bez pouziti vasich rad


$dotaz= "SELECT clanky_rub.id_rub_cl ,clanky_rub.nazev_rub_cl ,clanky_rub.cesta_rub_cl , count(clanky.rubrika_cl) pocet_cl "
." FROM clanky_rub, clanky WHERE clanky_rub.zobraz_rub_cl = 'true' AND clanky.rubrika_cl = clanky_rub.id_rub_cl GROUP BY clanky_rub.id_rub_cl ASC";
@$vysledek = mysql_query ($dotaz, $spojeni);
if(!$vysledek)//když chyba tak ukaž
{
echo "\nNepovedlo se: Číslo chyby:".mysql_errno().". Popis chyby: ".mysql_error().".";//POKUD CHYBA TAK UKAZ
}

echo "<div id=\"vypis_rub\" >";
echo "<h3>Rubriky </h3>";
while($row=mysql_fetch_array($vysledek)):
echo "\n <li><a href=\"index.php?page=vypis_rubrik&id_rub_cl=".$row["id_rub_cl"]."\"> ".$row["nazev_rub_cl"]." [ ".$row["pocet_cl"]." ]</a></li>";
endwhile;
echo "</div>"
Cup
Profil
a nevím jak tam začlenit ty vaše rady ... :) když už sme u toho
Kajman_
Profil *
Za where si přidejte

clanky.zobraz_cl = 'true' AND
Cup
Profil
jojo ... sem vul ... v jinym dotazu to mam ... a najivne sem si myslel ze tady sem to dal taky aniz bych se poradne podival ... a misto toho sem vas tu otravoval .. no nic diky moc :-) a cau
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0