Autor Zpráva
vertigo4
Profil
ahoj, vyděl jsem že se to tu řešilo, ale nějak jsem nepochopil... když mám stránku blog.php a chci tam mít výpis třeba 5 ukázek článků... a blog.php?clanek=html-a-css se mi vypsal ten a ten článek, ale zároveň aby se mi nezobrazoval obsah blog.php... můžu to položit jako že když clanek='' tak se vypíše blog.php a pokud je clanek='něco' tak se vypíše něco?... jak to bude? víte co myslím, ne?

třeba u téhle diskuze se na této stránce nevypíše obsah index.php ale action=vtopic&forum=28 ... jak na to? je to základ ale nvím pod čím to má hledat.. diky
widlak
Profil
třeba u téhle diskuze se na této stránce nevypíše obsah index.php ale action=vtopic&forum=28 ... jak na to? je to základ ale nvím pod čím to má hledat.. diky

Hladaj v PHP manualy $_GET, popripade $QUERY_STRING. A ked budes mat data ulozene v databazy tak sa rovno nauc aj SQL.
vertigo4
Profil
widlak
ja se prave sql učím, nechi po vás řešení přímo, ale jen to jak se to řeší
vertigo4
Profil
hj, prosím je to prkotina... nenašel by se tu někdo, kdo by poradil?
Kajman_
Profil *
V php jen otestujete proměnnou $_GET['clanek'] a pokud je nastavená, hledáte určitý článek, jinak vypíšete posledních pět.
vertigo4
Profil
Kajman_
jo a to jestli je nastavená, tak to dám jako $_GET[''] ?
vertigo4
Profil
co je blbe:

<?
if (!isset($_GET['clanek'])) {
$linka = mysql_connect ("localhost", "vertigo4", "*********") or die ("Nenačetl se žádný článek");
$db = mysql_select_db ("vertigo4", $link) or die ("Nenačetl se bohužel žádný článek");
$jmeno = addslashes($HTTP_GET_VARS ["clanek"]);
$sql = "select nazev, popis, adresa, keywords, datum, from blog limit 5";
$result = mysql_query ($query, $link) or die("Nepovedlo se načíst článek");
while ($row = mysql_fetch_array ($result)):
}
else {
$linka = mysql_connect ("localhost", "vertigo4", "*********") or die ("Nenačetl se žádný článek");
$db = mysql_select_db ("vertigo4", $link) or die ("Nenačetl se bohužel žádný článek");
$jmeno = addslashes($HTTP_GET_VARS ["clanek"]);
$sql = "select nazev, popis, adresa, keywords, datum, text from blog where clanek = '$jmeno'";
$result = mysql_query ($query, $link) or die("Nepovedlo se načíst článek");
while ($row = mysql_fetch_array ($result)):
}
?>
widlak
Profil
<?
$linka = mysql_connect ("localhost", "vertigo4", "*********") or die ("Nenačetl se žádný článek");
$db = mysql_select_db ("vertigo4", $linka) or die ("Nenačetl se bohužel žádný článek");
if (isset($_GET['clanek']))
$sql = "SELECT * FROM blog WHERE clanek = '".addslashes($_GET["clanek"])."'";
else
$sql = "SELECT * FROM blog LIMIT 5";

$result = mysql_query ($sql, $linka);
if($result == false)
die(mysql_error());

while ($row = mysql_fetch_array ($result))
{
//do something
}
?>
vertigo4
Profil
widlak
moc dík, než jsem si všiml tvého příspěvku, tak jsem vymyslel vlastní řešení... je ale trochu kostrbaté :D a tk s chutí využiji tvoje... fakt dík
vertigo4
Profil
ještě něco: když chci aby se title měnil v závislosti na načteném článku, tak tento kod musím dát před title - to je jasné... když ale se nanačte žádný článek, tak zmizí vše co je mezi tímto kódem (upravil jsem while tak abych využil endwhile) a endwhile... jak to udělat?
widlak
Profil
uprav cyklus while nasledovnym sposobom:

if(mysql_num_rows($result) == 0)
//tu sprav nieco s title
else
{
while($row = mysql_fetch_array($result))
{
//zvysok kodu
}
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0