Autor Zpráva
dejvik
Profil *
Mel bych dotaz ohledne tohoto: pokud si vytvorim tabulku, kde bude napr. id dejmte tomu rozsahu 0-255 (pro ukazku mene). Do tabulky se postupne vkladaji zaznamy a zase mazaji. Pokud napr. vlozim zaznam, priradi se mu index 10, po te ho smazu, nasledujici index bude 11 i kdyz predchozi jsou volne... A me by zajimalo co se stane, az dojde index na posledni cislo (255), jestli po te zacne opet od 0. Je to zacatecnicky dotaz, ale porebuju si to jednou uz konecne ujasnit. Diky za pomoc
Mastodont
Profil
To tu nedávno někdo dával prakticky ...

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=6 5730
dejvik
Profil *
Hm takze podle vseho to neni mozne... ale prijde mi nesmyslne, abych kvuli tomuto musel zvetsovat rozsah.. Jedina moznost je vypusteni tohoto sloupce a zvolit jiny primarni klic neciselneho typu.. Jenze pak je to slozitejsi vypisovat a urcite to neni ani moc optimalni.. Nu coz nejak si s tim poradit musim:-)
Alphard
Profil
po vymazání dat můžeš vynulovat počítadlo a začít od začátku
dejvik
Profil *
a je na to nejaka sikovna funkce?:-)
Alphard
Profil
je, asi v 3 hodiny starém tématu
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=6 6645
dejvik
Profil *
hm jak je to jednoduche:-)satci jen davat pozor:-)diky, zahadu jsem konecen rozlustil:-)
Joker
Profil
dejvik
ale prijde mi nesmyslne, abych kvuli tomuto musel zvetsovat rozsah.. Jedina moznost je vypusteni tohoto sloupce a zvolit jiny primarni klic neciselneho typu..
No, rozhodně lepší řešení zvětšit rozsah, než kvůli tomu dělat textový primární klíč :-)
Krom toho, v čem je problém se zvětšením rozsahu? Pokud v tabulce bude řekněme průměrně 50 položek, změnou ID z UNSIGNED TINYINT na UNSIGNED MEDIUMINT se databáze zvětší o 100 bajtů a volných ID bude cca 16,7 milionu, což by mohlo na čas stačit :-)

Alphard
po vymazání dat můžeš vynulovat počítadlo a začít od začátku
Což se ovšem někdy může dost nevyplatit v případě, že se to ID někde používá. Myslím to tak, že pak může vzniknout situace, kdy se někde třeba odkazuje na ID=10, které mezitím bylo smazáno a ID=10 je teď něco úplně jiného.
Alphard
Profil
Joker
já vím, já bych to neudělal, jen odpovídám na dotaz :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0