Autor Zpráva
Cup
Profil
DObrý den potřebuju sečíst záznamy kde NENÍ ip aktualniho uživatele ... mám to takto

1. tabulka
id_s_ip_vtip
ip_vtip
id_na_vtip

2.tabulka
id_vtip
...
...
...
...
slozity názvy co ... :) ... mno a do první tabulky se mi ukládají ip do sloupce "ip_vtip" adresy a do 3 sloupce "id_na_vtip" se mi ukladaji hodnoty z druhe tabulky "id_vtip" ... doufam ze chapete... a ja potrebuju pro kazdeho kdo na stranku prijde aby mu to vypocetlo kolik má nehodnocenejch vtipů ...

mám to takto a to mi nejede ...

...[ ".mysql_result(mysql_query("SELECT count(*) FROM vtipy_ip WHERE vtipy_ip.ip_vtip = '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."' AND vtipy_ip.id_na_vtip... nevím "),"id_vtip")." ]...

díky, kdyby se to někomu podařilo dát dohromady ... :)
Taps
Profil
Cup
zkus to takto:
dotaz na vybrání vtipů, kde není ip aktuálního uživatele

$ip=".$_SERVER['REMOTE_ADDR'].";
$dotaz=mysql_result(mysql_query("select count(*) from vtipy_ip where ip_vtip!='$ip' "),0);

Pro to hodnocení by chtělo v databázi vytvořit sloupečky např. s názvem hit, kde by se ukládali čísla - honocení a pak sloupeček kde by se ukládaili uživatelé..a pak by se to jen podělilo a je to.
Cup
Profil
skusim a ozvu se ...
Cup
Profil
ee to vypise nesmyslne cislo 36 kdyz moje ip nehodnotila pouze jeden vtip ... no tak to nevadi ... tak bych to mohl udelat tak ze kdyz nejake nove vtipy budou tak se to zobrazi .. jinak nic ... kdyz tma to nejde ... nemohl by si mi poradit jak to udelat byl by tam alespon 1 vtip kterej by nebyl hodnocenej od aktualní ip? ... tam na to se vykaslem stejne nesmyslný cisla mi vychazeli i kdyz sme to zkousel na localhostu
Cup
Profil
Pro to hodnocení by chtělo v databázi vytvořit sloupečky např. s názvem hit, kde by se ukládali čísla - honocení a pak sloupeček kde by se ukládaili uživatelé..a pak by se to jen podělilo a je to. a toto sem nepochopil ... na co jste odpovidal? ... jesli myslite hodnoceni tak to uz mama vyresene presne jak rikate podilem .. ale z vasi odpovedi nevim zda jste nemyslel neco jineho ...
Taps
Profil
Cup
Ne jak to máš vyřešené tak to je v poho.
Cup
Profil
no nemám ... :) právě že ... stále potřebuju zjistit zda ip nehlasovala alespon u jednoho .... :(
Taps
Profil
Cup
tak to zjisti např mysql_num_rows a pak jen podmínka if
Cup
Profil
ok .. skusim se s tím poprat díky a čau
Kajman_
Profil *
select count(*) nehodnoceno from vtipy v left join vtipy_ip i on i.id_na_vtip=v.id_vtip and i.ip_vtip='$ip' where i.id_na_vtip is null
Cup
Profil
Děkuji .... pan Kajman_ vyřešil má trable
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0