Autor Zpráva
jankor
Profil
Zdravím,
na serveru mám k dispozici dvě db (PgSQL a MySQL) a musim ukládat toto:

uživatele, články jednotlivých uživatelů, komentáře ke článkům, popisky k uživatelovým obrázkům, komentáře k obrázkům, .. v podstatě se jedná o komunitní web, kde se zaregistruje uživatel vytvoří profil, blog, ...

Napadla mě dvě jednoduchá řešení:
1) MySQL
ukládat vše do jedné tabulky (tabulka uživatelů, článků, obrázků, komentářů) a propojit pomocí ID_uživatele
2) PgSQL
vytvořit každému uživateli jeho unikátní tabulku článků, obrázků a komentářů

Řešení kdy každý uživatel bude mít svou vlastní databázi použít nemůžu, protože jsem omezen maximálním počtem databází.

Ptám se tedy co bude podle vás rychlejší a efektivnější, popř zda se nabízí ještě jiná řešní?
ninja
Profil
jankor: jeslti pouzit MySQL ci PgSQL je ciste vec osobni preference, obe zvladnou praci dobre.

Urcite pouzit nekolik tabulek, ale proboha ne pro kazdeho uzivatele vlastni!
Ja bych pouzil tabulky:

- uzivatele
- clanky
- obrazky
- komentare

Clanky a obrazky navazat na uzivatele.id, komentare zase na clanky.id, respektive obrazky.id.
jankor
Profil
ninja: dobře díky, budu se držet pravidla více záznamů je lepší než více tabulek :). Mimochodem, někde jsem četl že můj problém řešil za pomocí MySQLi, kde pro každého uživatele spuštěl nový proces a db, dosáhl tak pěkné rozloženosti výkonu, tohle si ale na serveru nemohu dovolit, takže jdu do první volby.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0