Autor Zpráva
Mufna
Profil
Prosím o pomoc. Nainstaloval jsem si poprvé MySQL 5.0 (na Win 98 ! - je to domácí komp bez přihlašování uživatelů) a zřejmě mi neběží MySQL server. Ale nevím zatím proč. Nechal jsem při instalaci defaultní adresář nabídnutý instalačním *.msi souborem, tzn.:

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\

Na netu jsem našel i dost informací, co by se s tím mohlo dělat, ale přesto je potíž (např. když zadám dotaz v příkazovém řádku DOSu

C:\> sc query MySQL

tak to hodí "chybný příkaz atd."

Pouze jde spustit "MySQL Command Line Client", kde chce zadat heslo. Zadám nějaké, odentruju a okno zmizí, konec.

Jedinou věc, kterou jsem zatím udělal, je to, že jsem nakopíroval soubor my.ini z adresáře WINDOWS i do adresáře "MySQL Server 5.0"
Kajman_
Profil *
server pustíte pomocí
mysqld

přihlásíte se pomocí
mysql -u root
Mufna
Profil
Kajman_
To je sice hezký, ale "mysqld" napíšu kam ? Zkoušel jsem to spustit z příkazové řádky:

nejprve

C:\.....\MySQL Server 5.0\mysqld #

a pak

C:\......\MySQL Server 5.0\mysql

(takto to popsal Yuhů na tomto webu - bez té cesty C:\....., ovšem jak jinak to mám v příkazové řádce zadat ?)

a vyhodilo mi to ERROR 2003 (nelze se připojit k 'localhost'). Nato jsem prozkoumal internet a našel si stránku (v angličtině) o chybě 2003, kde právě byla zmínka o tom dotazu "sc query MySQL" - tak jsem ho zadal přesně tak, jak bylo uvedeno .... no a výsledek žádný (resp. vyhodí to již zmíněnou hlášku "chybný příkaz")
Mufna
Profil
Tak se v tom vrtám, a zřejmě je problém, že MySQL není nainstalován jako "služba" (Windows service). Ale jak to mám udělat ? Když po instalaci spustím konfiguraci a dostanu se až na tuto položku, tak je to všechno zašedlý a nemůžu tam nic měnit (ale všechno v tom zašedlým je zaškrtnutý tak jak by mělo být, takže nevím ...)

A když se podívám do souboru my.ini, tak tam je sice napsáno, co zadat do příkazové řádky tak, aby MySQL běžel jako služba Windows, ale nevím, jak to mám zadat. Vždy mi tam zůstane C:\ . To je v pořádku ? Asi ne, ale jak to teda mám zadat ? V my.ini se říká:

execute this in a command line shell, e.g.

mysqld --install MySQLXY --defaults-file="C:\Program Files\MySQL\MySQL Server X.Y\my.ini"
djlj
Profil
mysqld start?
Mufna
Profil
djlj

mysqld start?

ale kam ? Tyhle možnosti jsem vyzkoušel (různé kombinace mysql a mysqld) a nic:

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\mysqld start

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin>mysqld start

Buď to vyhodí "chybný příkaz" nebo ERROR 2003 (nelze se připojit)
Kajman_
Profil *
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/windows-installation.html

...Windows 95/98/ME and versions of Windows older than these are no longer supported.

Takže zapomeňte na 5.0 a zkuste 4.1
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/windows-installation.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0