Autor Zpráva
Lopyn
Profil
čus chtěl jsem se prosím zeptat jakým způsobem bych měl čistit databási v případě, že se při logování se uloží do databáse náhodně generované číslo a zároven se inicializuje Sesion v hodnotou vygenerovaného čísla. Pokud chci zamezit přehlcení databáse, tak při každém lognutí tabulku vyprázdním, ale to se pak nemůže lognout více lidí najednou.

A to samý třeba v E-shopu. Když si zákazník dá něco do košíku, tak chci aby při odchodu se košík vyprázdnil. Napadlo mě jestli nebude nákej event v JS třeba OnExit, nebo OnWindowClose, ale pokud nebude aktivní JS, tak se databáse bude zbytečně přeplonovat. Díky za rady
Alphard
Profil
co třeba ukládat i čas a po vypršení určitého časového intervalu mazat
Lopyn
Profil
co třeba ukládat i čas a po vypršení určitého časového intervalu mazat bych ale musel spouštět skript na serveru, nebo bych to musel dělat když někdo příjde na stránka tak se to překontroluje...Ale to se mi nezdá, protože při větším počtu návštěvníků by se každém spouštěl skript, který by kontroloval. Nad tímhle už jsem přemýšlel a zdá se mi to jako krajní řešení. Doufám že není jediné:(
djlj
Profil
Použij cron.
Lopyn
Profil
Ok. Ale jak bych kontroloval jestli je daný uživatel online. Třeba bych naplánoval pouštěn Crona v 3 hodiny ráno, ale kdyby někdo využíval stránek, tak by ho to vykoplo.
djlj
Profil
poskytne mi tohle hosting
Nejlepší bude se informovat přímo u něj.
Joker
Profil
Lopyn
Třeba bych naplánoval pouštěn Crona v 3 hodiny ráno, ale kdyby někdo využíval stránek, tak by ho to vykoplo.
Samozřejmě se budou mazat jen neplatné záznamy.
Lopyn
Profil
Způsob který mě napadá, je mazat všechny záznamy kromě tech co přišli od 1-3. Ale to taky není úplně ono. Nebo jak bych ověřil zda je záznam platný?
djlj
Profil
Nahoře to je už napsané:
co třeba ukládat i čas a po vypršení určitého časového intervalu mazat

A pak tedy jen smažeš záznamy starší třeba než je jedna hodina.
Lopyn
Profil
Nenapadlo mě ukládat čas na každé stránce po přihlášení...Tak díky, ted už mi to je principově jasný, bude následovat fáze 2 tj. provedení:).Díky všem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0