Autor Zpráva
l.lenek
Profil *
Zdravím, jala jsem se ucit PHP a MySQL z knihy.Byla jsem i na kurzech, ale jednu vec vsak nezvladam. A to mit rozhrani v phpMyAdminu v cestine. Prosim Vas, mam verzi 2.9.1.1. a pri instalaci mi nabidnuta cestina nebyla. Mohl byste mi nekdo pomoci a napsat mi, kde presne si ji muzu stahnout a jak ji nainstalovat? V knize kterou studuji :) popisuji instalace Apache, php a MySQL kazdou zvlast a to je pro mne jako naprosteho zacatecnika dost divoke. Dekuji l.lenek
Měsíček
Profil
Stáhni si nejnovější (zbytečně by jsi hledal po archivech) verzi http://www.phpmyadmin.net/home_page/downloads.php a zde dej "all-languages" pro všechny jazyky, implicitně by se ti měla nastavit čeština sama.
l.lenek
Profil *
Měsíčku, děkuji Ti za radu a pomoc, ale! Mám stáhnuto, ale žádný instalátor tam není. To mám vzít a překopírovat do původního adresáře? Stáhla jsem toto: all-languages.zip Asi jsem játro, uz mi vsak mozek vynechava. Diky l.lenek
Měsíček
Profil
nn, phpMyAdmin se neinstaluje pouze se někde překopíruje je to vlastně aplikace jako každá jiná například tato diskuse :)
Možné je, že jsi to instaloval nějákým balíčkem, který ti to již udělal sám ..
l.lenek
Profil *
Stahla jsem si EasyPHP-2.0b1-setup a tam cestina nebyla. Co by se stalo, kdybych to prekopirovala...
Měsíček
Profil
Zkus si udělat zálohu toho starého třeba to přejmenuj a nechej tak a pak na stejný název překopíruj to nové a uvidíš ;)

Jinak ideální by bylo kdyby jsi se vykašlala na EasyPHP, které již má staré verze všech komponent a stáhla a nainstalovala si nějáký jiný balíček (WAMP, Vertrigo atd .. )
l.lenek
Profil *
Bezva!!!vzala jsem cestinu a proste ji nakopirovala do jazyku v PHPMyAdmin a ono to funguje! Diky, diky i tak se da nakopnou. Hezky vecer. Ahoj l.lenek
l.lenek
Profil *
Aha, WAMP to uz jsem slysela. Je to v cestine?
Měsíček
Profil
Když budeš hledat přímo českou verzi tak ano :)
l.lenek
Profil *
Tak ti moc dekuji. Jdu na vec. Vzdy se rada poucim. Ahoj l.lenek
l.lenek
Profil *
hledám jak blázen, asi jsem fakt JATRO ale v cestine to najit nemuzu :(
Měsíček
Profil
Ještě je možné, že když to nainstaluješ máš tam výběr jazyků a tam i cz, vsadím krk, že jedna verze měla češtinu (stačilo jen změnit default) teď nevím jestli přesně aktuální nebo ta měsíc stará.
l.lenek
Profil *
Instaluji to do jine slozky, nez mam EasyPHP, tak uvidime. Anglicky bohuzel neumim a tak se snazim si ulehcit praci v cestine.
Měsíček
Profil
Instaluji to do jine slozky, nez mam EasyPHP, tak uvidime.

To vůbec není dobrý nápad, může se to potom mlátit mezi sebou.
l.lenek
Profil *
jj, diky jdu odinstalovavat
l.lenek
Profil *
Tak, odinstalace se zdarila. Wamp je v poradku, ale je v anglictine, ale nastesti databaze bezi v cestine. SQLite Manager je taky v anglictine (k cemu je?Na to asi prijdu, zrejme se v nem pisou SQL prikazy) Jinak fakt vypada dost dobre. Jsem ti vdecna. Tady na tom foru za chvilku zdomacnim :))). Jeste jednou ti moc dekuji Měsíčku. Dobrou noc. Ted mne tak napada...doufam, ze nebudu muset nic nastavovat... Ahoj l.lenek
Měsíček
Profil
Wamp je v poradku, ale je v anglictine,

Někde dole v liště by měla být ikonka a tam zkus kliknout jednou pravým (tam se zkus pohrabat a když to tam nebude tak na tu ikonku klikni levým a tam to bude .. )

doufam, ze nebudu muset nic nastavovat...

To záleží co budeš chtít dělat :)

SQLite Manager je taky v anglictine (k cemu je?Na to asi prijdu, zrejme se v nem pisou SQL prikazy)

Pokud mě neklame paměť tak je to něco podobného jako phpMyAdmin.
l.lenek
Profil *
Někde dole v liště by měla být ikonka a tam zkus kliknout jednou pravým (tam se zkus pohrabat a když to tam nebude tak na tu ikonku klikni levým a tam to bude .. )
taky to tam bylo :)

To záleží co budeš chtít dělat :)

Hodlam delat vse co bude muj mozek stihat. Delam weby, a tak mne napadlo, ze uz mi a ani zakaznikum nestaci staticke stranky, tak se snazim vzdelavat. Ted jsem prosla dvema kurzy u Jakuba Vrany. MySQL a zaciname s PHP. V dubnu jdu na PHP5. Pak to vidim na zabezpeceni PHP a MySQL. Koupila jsem si knizku na doporuceni (dnes mi prisla) PHP5, MySQL, Apache Vytváříme webové aplikace. Koukala jsem do ni, je to myslim dobra kniha, primo vede cloveka vytvarenim urciteho ukolu a je tu popsany i E-shop. Uvidime, kolik v ni bude chyb v kodu.Tu knihu jsem koupila za polovicni cenu. 340Kc misto 700Kc. To jde, ne?

SQLite Manager je taky v anglictine (k cemu je?Na to asi prijdu, zrejme se v nem pisou SQL prikazy)
Zustal v anglictine. Nevadimi, kdyz ho nebudu asi potrebovat.

Tak to je zatim asi vsechno. Opravdu Ti dekuji. Ahoj l.lenek@seznam.cz
yellow
Profil
Dobré je i vertrigo :-)

http://vertrigo.sourceforge.net/?lang=cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0