Autor Zpráva
Kalby
Profil
mam dotaz a porad mi hazi chybu, vubec uz netusim proc :(

funguje to tak ze kdyz je zaskrtnuta polozka prodej, tak to nejdriv najde jestli je v hodnote Sales naka hodnota a jestli je uvedena cena v intervalu, kdyz je zaskrtnuty pronajem tak musi byt polozka Sales nulova, v poli- "$poleDotazu" jsou hodoty promenych z formulare, jeste kdyz je vyplnena polozka text vyhledava se v NAzvu te nabidky a v jejim popisu, zkousel jsem to ruzne kombinovat, a kdyz jsem vyhodil horni mez u CENA_PRODEJ a CENA_PRONAJEM tak to fungovalo takze bude chyba asi nekde tam ale vubec netusim kde, diky za rady

if($poleDotazu['prodej']==1){
    $sqlProdej="Sales<>'' AND CENA_PRODEJ>=".$poleDotazu['cenaX']." AND CENA_PRODEJ<=".$poleDotazu['cena2'];
  }
  elseif($poleDotazu['pronajem']==1){
    $sqlProdej="Sales='' AND CENA_PRONAJEM>=".$poleDotazu['najemX']." AND CENA_PRONAJEM<=".$poleDotazu['najemB'];
  }
  
$sql="SELECT ID,NAZEV,VELIKOSTRD,VELIKOST_BYTU,ULICE,PLOCHA,PATRO,CENA_PRODEJ,CENA_ PRONAJEM,VYTAH,FORMA_VLASTNICTVI,BALKON,TYP_DOMU  FROM nabidky WHERE ARCHIV='false' AND ".$sqlProdej." AND (POPIS LIKE '%".$poleDotazu['text']."%' OR NAZEV LIKE '%".$poleDotazu['text']."%') order by DATUM_ZADANI desc";
}
nightfish
Profil
mam dotaz a porad mi hazi chybu, vubec uz netusim proc :(
to my samozřejmě taky netušíme, zkus nám napsat, jakou konkrétní chybu to háže (echo mysql_error()), případně i s vypsaným konkrétním zněním dotazu...
ninja
Profil
Kalby CENA_ PRONAJEM

ta mezera je preklep jen zde, nebo i v tvem kodu?
Kalby
Profil
hm uz jsem se radoval ze to je chyba, ale bohuzel v kodu to je spravne, takze asi jen preklep, jinak vypis chyby je tady:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by DATUM_ZADANI desc' at line 1

takze klasika chyba v syntaxi..
nightfish
Profil
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by DATUM_ZADANI desc' at line 1

takze klasika chyba v syntaxi..

a proto jsem psal, abys nám tu uvedl i text tohoto dotazu (už toho vygenerovaného, který leze do mysql_query)
problém může být třeba v uzavřené/neuzavřené závorce
btw existuje sloupec DATUM_ZADANI?
Kalby
Profil
je to vyresene problem byl ve formatu te ceny diky za rady

ale jeste bych mel dotaz, kdyz dam dotaz na databazy aby vehladal ten text pomoci LIKE, tak to rozlisuje velikost pismen da se to nejak obejit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0