Autor Zpráva
newb
Profil *
Jsem úplný začátečník, co se mysql týče a tak moc prosím o každou radu. Doma jsem naprogramoval jednoduchý kus kódu, který dělal přesně to co měl. Když jsem s tím ale přišel na server, tak jsem obdržel hlášku

Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in c:\wwwroot\mysql\index.php on line 13

na serveru běží nějaké mysql server 6.0

Nevíte někdo, proč program nezná funkci mysql_connect() ??
newb
Profil *
popř. jestli nepotřebuje spiš php nějak "vysvětlit", že se budou používat funkce mysql
Jan Tvrdík
Profil
newb
Není zapnutá knihovna mysql - potřeba povolit v php.ini
nightfish
Profil
jestli nepotřebuje spiš php nějak "vysvětlit"
potřebuje, v php.ini odkomentovat řádek
extension=php_mysql.dll
(a případně umístit do prohledávaných adresářů (proměnná prostředí PATH) libmysql.dll, pokud tam již není)
a pak samozřejmě restart apache
newb
Profil *
v php ini äle jsou řádky

extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll
nightfish
Profil
pokud je před prvním z nich středník, tak jej odstraň
pokud tam není, tak bude problém zřejmě v chybějící libmysql.dll
nejjistější je zkopírovat ho (z adresáře s php) do c:/winnt/system32
a nezapomeň na ten restart apache, pak teprve dojde ke znovunačtení php.ini
newb
Profil *
zkopiroval jsem a restartovat pujdu hned. Neni ale potřeba to ještě nějak zadat do té proměnné path? Stačí pouhé umístění ve windows/system32
nightfish
Profil
v PATH bývá windows/system32 implicitně
newb
Profil *
nefunguje. V php.ini není žádný odkaz na windows/system32.
newb
Profil *
ve windows je nastavena path na c:/php a c:/windows/system32
newb
Profil *
takže:

php.ini obsahuje řádky

[PHP_MYSQL]
extension=php_mysql.dll
[PHP_MYSQLI]
extension=php_mysqli.dll

v adresáři c:\windows\system32

je soubor libmysql.dll

PATH je ve windows nastavena na c:\windows\system32

Program hlásí

Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in C:\wwwroot\mysql\index.php on line 13
nightfish
Profil
newb
ještě si zkontroluj, zda-li máš správně nastaven v php.ini extension_dir
a také edituješ-li správný php.ini (ve Windows Vista je za určitých případů spustit editor jako Správce)
newb
Profil *
tak stale nic. Akorat pokud spustim PHP.exe, vyhodí to asi 15 chyb, že tomu chybí nějaké knihovny
nightfish
Profil
Akorat pokud spustim PHP.exe, vyhodí to asi 15 chyb, že tomu chybí nějaké knihovny
tak si přečti, co za chyby to píše, a zařiď se podle nich - případně nám je sem přepiš
newb
Profil *
Volal jsem se zřizovatelem a on mi popsal, jak to tu funguje.

windows 2003, webovy server zajistuje IIS, doinstalovano PHP a MYSQL 6.0.

PHP je nějak pochybně nakonfigurováno

Mám možnost to shodit ze serveru a nainstalovat sem Apache. Je to dobrá volba? Kolik času zabere konfigurace apache na webovem serveru?
nightfish
Profil
hmmm, tak s během PHP pod IIS zkušenosti nemám

Mám možnost to shodit ze serveru a nainstalovat sem Apache. Je to dobrá volba? Kolik času zabere konfigurace apache na webovem serveru?
to záleží na tom... pokud konfiguraci apache rozumíš, tak je to otázka tak 20 minut
newb
Profil *
přiznám se že nerozumím. Stydím se, ale doma dělám prostě v lehce překonfigurovaném EasyPHP. Ale pokud to s internetem a s diskusí zvládnu tak za 2 hodky, pak to bude OK. Spíš jsem chtěl něco jako požehnání, abych tam opravdu dal apache, že to je to nejlepší
newb
Profil *
prosim, jen mi dejte požehnání, že instalace apache je dobrá volba
nightfish
Profil
inu... já bych se v prvé řadě pokusil zprovoznit mysql rozšíření php na současné konfiguraci (třeba i pomocí chybových hlášek objevivších se po ručním spuštění php.exe) (a možná bych tam dal stabilní verzi mysql, tzn. 5.0 místo vývojové alfa verze 6.0)

jak už jsem psal, s IIS v kombinaci s PHP nemám žádné, avšak jsou lidé, kteří tvrdí, že to bez problémů funguje
takže žádné požehnání k instalaci apache nebude
pedro2007
Profil *
Ahoj, používám EasyPHP, spouštím ho pomocí run as.. pod účtem s administrátorskými právy, poněvadž v běžném účtu bez práv nefungoval. Takto vše funguje jak má, ale když zadám v nastavení EasyPHP volbu spustit jako službu (service), tak se mi ve všech php stránkách objeví hláška
Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in...

Když se podívám do správce úloh, procesy apache.exe a mysqld.exe běžej tak jako předtím, s tím že vlastníkem procesů je SYSTEM. Pakliže vrátím vše zpět pod Administratora, opět to funguje jak má. Čím to je? (WindowsXP, Apache2.2, Php5, Mysql5)
pedro2007
Profil *
Tak problém stále přetrvává, v user-mode režimu je vše ok, nastavení EasyPHP hlásí dostupných 28 extensions včetně "mysql" a "mysqli", v service-mode režimu je těch extensions už jen 26, samozřejmě bez "mysql" a "mysqli" - v tu chvíli funguje jen Apache+PHP bez Mysql. Zkoušel jsem všechno možné, několikrát jsem nastavení rozbabral až k úplnému znefunkčnění webserveru (naštěstí pravidelně zálohuju), ale už fakt nevím, proč je to tak tvrdohlavý a nechce to šlapat jako systémová služba. Má někdo zkušenosti EasyPHP?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0