Autor Zpráva
obin
Profil *
Právě jsem odinstaloval EasyPHP a nainstaloval Apache2 PHP5 a MySQL 5. Apache i PHP se povedlo rozchodit hned, ale MySQL nefunguje. Aplikace, který pod EasyPHP jeli teď vyhodí jen bílou obrazovku. V PHP jsou nastavené všechny knihovny i PATHs. Pokud někdo tušíte co by to mohlo být, tak mi sem prosím napište, pokud ne, budu vděčnej alespoň za proměnnou, do které se ukládají chyby
obin
Profil *
akorat mi teda při instalaci apache nešel načíst modul php5apache2_2.dll tak jsem načetl php5apache2.dll
panhuhu
Profil
U apache jsou chyby v apache\logs\error.log .
panhuhu
Profil
Taková hloupá otázka :). Máš vůbec mysql server zapnutý?
obin
Profil *
jj, proces mysqld bezi
obin
Profil *
ale tohle není chyba apache. Stránky se normálně zobrazují, PHP jede ale mysql ne
panhuhu
Profil
A co vraci mysql_connect?
obin
Profil *
ted koukám na error.log a je tam

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_curl.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_mysql.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_mysqli.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_pspell.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_pdo_mysql.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\\Prog\\web\\PHP\\ext\\php_mcrypt.dll' - Uveden\xfd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0

tady bude ten pes
panhuhu
Profil
obin
asi ano :).
obin
Profil *
PHP nenašlo to rozšíření tak jsem ho nakopíroval system32. Zajímavý je, že path je opravdu nastavená i k PHP
nightfish
Profil
zřejmě máš v php.ini uvedenou špatně cestu k rozšířením (tuším extension_dir)
a taky je potřeba mít libmysql.dll někde v PATH (tzn. např v c:\windows\system32)

EDIT: pozdě
obin
Profil *
No, tak databáze už jedou, ale jen napůl. Pokud si nechám něco vypsat selectem, tak je to OK. Pokud chci ale do některé z tabulek něco vložit:
mysql_query("INSERT INTO galerie (nazev) VALUES ('ěščřžýáíéťúů')");
pak se tam nevloží nic.

Co mě štve nejvíc - že to nezobrazuje žádnou chybu nebo aspoň upozornění. Prostě jen bílá stránka. Nedá se to někde zapnout?
Kajman_
Profil *
Nedá se to někde zapnout?

http://cz.php.net/manual/en/function.error-reporting.php
obin
Profil *
mám zapnuté na E_ALL & ~E_NOTICE.
obin
Profil *
to dělá blbosti to PHP. Pokud mu zadám jakejkoli extension_dir, tak mi přestane komunikovat s databází

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0