Autor Zpráva
Ford
Profil
Mám problém:

Na stránkách kapely dělám fórum:

Fórum má asi 5 sekcí (topic) a v každé sekci je možno založit nové téma (thread). Protože to dělám poprvé, vyřešil jsem to jedinou cestou, co mě napadla:

Založil jsem novou databázi FORUM a pokaždé, když někdo založí nové téma, se v databazi FORUM vytvoři tabulka THREAD_NAME (rowid, writer, writedate, text, topic).

Ostatní věci na webu (tabulky MEMBERS, NEWS, FANCLUB) jsem dal do druhé vytvořené databáze BANDWEB (prostě obecně: databáze na všechno ostatní kromě fóra).

Všechno funguje (i když občas trochzu kostrbatě, a nejspíš je to i hodně neefektivní, no ale na localhostu se to až tak nepozná), ale po 3 dnech makání od rána do večera zjišťuju, že freehostingy dovolují uživatelům jenom 1 databázi (a mě stojí web na 2 - FORUM a BANDWEB), takže se chci zeptat:

Jakým způsobem udělat fórum a ostatní tak, aby mi stačila 1 databáze?

Jediná krajní možnost, co mě napadá, je nedělat fórum přes databázi, ale v textové podobě (každé téma fóra by mělo v adresáři FORUM vlastní nazev_threadu.TXT soubor).
Alphard
Profil
Jediná krajní možnost, co mě napadá, je nedělat fórum přes databázi, ale v textové podobě
fuj :-)

1. co ti brání dát všechny tabulky do jedné databáze
2. jestli hrozí kolize, dávají se tabulkám různé prefixy
3. takhle se fórum vážně nedělá, 1 tabulka pro sekce, 1 pro témata, 1 pro příspěvky, 1 pro uživatele atd.
v každé z nich je jedinečné id a pak se to spojí

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0