Autor Zpráva
ponozka
Profil *
Zdravim,

som zaciatocnik a potreboval by som navod,kod na nahlad jedneho riadku v tabulke (databaza).

Vypis pod seba z databazy, to viem. Napriklad vypisem Meno, vek a vyhodi mi data z databaze.
Ale chcem to spravit tak ze ked kliknem na Meno tak sa mi otvori stranka, na ktorej by uz boli jeho vsetky udaje: (meno,vek,bydlisko,psc,mesto,krajina,narodnost...)


Vyuziva sa takmer vsade a ja na to navod nemozem najst,respektivne neviem co mam hladat.
Priklad:
- takmer vsade, kde su registrovany uzivatelia, je mozne pozriet si jeho podrobnejsi porofil (aj tu na fore)
- katalogy
- pri blogoch (vypis clankov)
- ...atd

Dakujem za kazdu radu, velmi by ste mi tym pomohli.
fikus
Profil *
No, začal bych asi vysvětlením jak to funguje:
každý dejme tomu registrovaný uživatel má v tabulce jeden řádek, kde jsou jeho udaje a jedním z nich je unikátní id (většinou se při vložení nového záznamu - uživatele vkládá do buňky s vlastností auto_increment)
No a když znáš ono unikátní id uživatele, jakože znáš, tak si jeho data z databáze jednoduše vypíšeš pomocí:
SELECT * FROM tabulka_uzivatelu WHERE id_uzivatele = 'id_uzivatele_ktery_me_zajima'

Chápeš aspoň trochu?
ponozka
Profil *
no ja mam v tabulke polozku cislo (nastavene auto increment)

moze to byt to iste?
...ak to teda chapem

bodol by tu nejaky zdrojak, a potom sa budem pytat comu nechapem...hmm?
fikus
Profil *
prvni stranka:
<a href="druha-stranka.php?predavaneCislo=1">zobrazit detaily uzivatele ponozka 1</a><br />
<a href="druha-stranka.php?predavaneCislo=2">zobrazit detaily uzivatele ponozka 2</a>

druha stranka:
<?php
$predavaneCislo = isset($_GET['predavaneCislo']) ? $_GET['predavaneCislo'] : 0;
$sql = "SELECT jmeno, vek, mesto FROM tabulka_uzivatele WHERE cislo = $predavaneCislo";
$result = mysql_query($sql);
$row = mysql_fetch_assoc($result);
extract($row);
echo "jméno: ".$jmeno."<br />";
echo "věk: ".$vek."<br />";
echo "město: ".$mesto."<br />";
?>


Netestoval jsem to, ale mělo by to doufám chodit.
ponozka
Profil *
uzasne!
chapem
funguje
dakujem
:-D
ponozka
Profil *
a predsa taka mensia otazocka....

Tam ako je
<a href="druha-stranka.php?predavaneCislo=1">zobrazit detaily uzivatele ponozka 1</a><br /> 


ta druha-stranka.php...

Ale ja pouzivam include v tvare: ="index.php?page=..."

Co s tym ak chcem pouzit tu "druhu-stranku", ale zaroven chcem to includovat do "index.php"

dik
papi
Profil *
index.php?page=nejakaStranka&predavaneCislo=1
muaha
Profil *
papi

vdaka
ponozka
Profil *
papi
vdaka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0