Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Řeším otázku, jak zajistím, aby se do vytvořené db dal přidat nový uživatel, ev. aby si stávající uživatel mohl bez mého vědomí změnit svoje username a heslo. Zatím mám vytvořenou databázi se třemi tabulkami a navazující skripty. Ale co se stane, až to přesunu na ostrý hosting ? Zatím to testuju doma na EasyPHP, kde můžu přes PhpMyAdmina jakožto uživatel "root" manipulovat s privilegii jak se mi zachce.

Jedna tabulka je pro login (je v ní username, passwd, last_time, last_from). Když bude db na ostrém hostingu, bude si moci uživatel z mé administrační sekce bez problémů sám změnit username a password (oboje půjde do zmíněné tabulky "login") ? Projeví se to pak i v privilegiích k dané tabulce, resp. databázi ? Prostě pozná se to a bude mu pak admin s novými údaji fungovat ?

Je to trochu teoretická otázka, doufám, že mi někdo odpovíte. Předem díky !
Kajman_
Profil *
Neplete si uživatele databáze a uživatele webu? Na hostingu dostanete zpravidla jen jeden účet do db, který nemá práva vytvářet další. Uživatele webu si pak ukládáte do tabulek toho jednoho uživatele databáze.
Mufna
Profil
Kajman

Neplete si uživatele databáze a uživatele webu? ... Uživatele webu si pak ukládáte do tabulek toho jednoho uživatele databáze.

V tom případě je to u mě tak, že web je "jakoby statický" (pouze se na něm zobrazí nabídka vozidel - ty se načtou z db). Takže web vlastně nebude mít žádné uživatele. Kromě toho ale bude existovat admin (de facto jako samostatná webová stránka, nebo řekněme aplikace), a tam potřebuju, aby ji teoreticky mohl použít kdokoliv, kdo si vytvoří svůj účet (resp. první účet někomu vytvořím - do tabulky login přidám jeden řádek, a pak chci, aby si dotyčný mohl své originální přihlašovací údaje - jméno a heslo - měnit dle libosti.)
Joker
Profil
Stejný problém řeší i tohle téma
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0