Autor Zpráva
bozka
Profil *
Instalace databáze SunLight CMS 7.2.1

Ahoj, chtel bych vas vsechny poprosit o radu.
Nahodil jsem na server CMS SunLight CMS 7.2.1 a hned v prvnim kroku instalaci mi to hlasi chyby.

Zakladni nastaveni DB je:

$server= "your_server";
$user= "your_name";
$password= "your_password";
$database= "your_dataname";
$prefix= "sunlight";

?>

to hlasi chybu: Can't connect to local MySQL server through socket '/usr/local/mysql.sock' (2)

tak jsem puvodni nastaveni predelal na:

<?php
//Connect To Database
$hostname='your_server';
$username='your_name';
$password='your_password';
$dbname='your_dataname';
$usertable='your_tablename';
$yourfield = 'your_field';
$prefix= 'sunlight';

mysql_connect($hostname,$username, $password) OR DIE ('Unable to connect to database! Please try again later.');
mysql_select_db($dbname);

$query = 'SELECT * FROM $usertable';
$result = mysql_query($query);
if($result) {
while($row = mysql_fetch_array($result)){
$name = $row['$yourfield'];
echo 'Name: '.$name;
}
}
?>

No uz to nehlasi puvodni chybu, ale pro zmenu to zase hlasi chybu: No database selected.

Vyplnene mam vse dobre, zkousim a vrtam se vtom uz snad 5 hodin..Jsem zoufalej..Kdo mi poradi jak to rozbehat..a podari se:) tomu udelam graficky navrh webu na prof. urovni zdarma. (klidne i firmam, nebranim se). Moc diky.
jogurt
Zkus za ten prikaz vybirajici databazi pridat
echo mysql_error();
, treba se dozvic neco vic.
bozka
Profil *
diky za rychlou odpoved, ale porad je to beze zmeny.
jogurt
Tak pripadne si pred provedenim jeste zkus vypsat obsah te promenne $dbname, jestli tam je opravdu to, co cekas... Jinak nevim. Tu chybu No database selected vypisuje SunLight nebo MySQL?
bozka
Profil *
No radeji ti ukazu screen: link
Programovani neni moje silna stranka...vubec netusim, cim by to mohlo byt..udaje mam vyplnene dobre, presne podle hostingu.
jogurt
Tak pokud se opravdu vybira existujici databaze, tak uz me nic nenapada. Leda, ze by opravdu mel Tvuj hosting vypadek (ci nocni udrzbu DB).
Podle vzhledu te chyby je vypsana SunLightem. V pripade, ze mysql_error nerika nic, tak je to podivne.
Ja zas nemam zkusenosti se SunLight, tak snad pomuze nekdo jiny. Hodne stesti...
bozka
Profil *
No ja to zkousim uz 2den..ve dne i v noci. Do phpMyAdmina se dostanu. At se snazim jak se sna, vzdy chyba1 ci 2. Zadna jina. Nemuze mit hosting spatne nastavene to MySQL? Uz fakt nevim, kde by mohla byt chyba na me strane.
bozka
Profil *
Jeste dodam, ze jsem zkousel i Drupal (abych mel jistotu, ze to neni SL CMS) a vysledek je shodny..
viz: link
jogurt
V tom pripade uz te odkazu jen na podporu hostingu...
Predtim si muzes zkusit napsat nejakou jednoduchou php stranku, ktera se jen pripoji a treba vypise radek nejake tabulky. Kdyz nepojede ani to, tak bude chyba u nich.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: