Autor Zpráva
Znk
Profil *
Ahoj, řeším jeden problém se kterým si nevím rady, mám v mysql tabulku znamky která obsahuje tři sloupce a to nadpis článku, součet všech známek a pak počet kolikrát bylo známkováno a při výpisu pak jen vydělím součet známek počtem známkování a dostanu průměrnou známku. (V tabulce jsou uložené články a pro každý článek je tam součet známek a počet známkování)

Při výpisu bych chtěl řadit záznamy od nejlepší známky po nejhorší, problém je ten že nevím jak udělat aby se ty známky počítaly už při SELECTU (aby se při selectu vydělil součet známek počtem hodnocení a podle toho se to seřadilo) jediné co mě napadlo je přidat tam ještě třetí sloupec kam bych ukládal tu průměrnou známku a podle toho to řadil, ale to je takové neohrabané řešení...

A kdyby do toho šlo pak ještě nějak nacpat (což asi nepůjde) to že by se výsledné stejné známky řadily podle počtu hodnocení takže třeba by výpis vypadal takto:

nadpis článku : průměrná známka : hodnoceno

bla : 5 : 7x
blsda : 5 : 4x
bsdla : 5 : 2x
blssda : 4 : 12x
blssda : 4 : 10x
...atd....

ale bude mi bohatě stačit i to když se to bude alespoň rovnat jen podle té výsledné známky (tedy průměr dělení těch dvou sloupců jak sem psal nahoře)

moc díky za případnou radu
Alphard
Profil
předpokládám, že chceš vypisovat i tu známku

select celkem/pocet znamka, nazev from tabulka order by znamka desc, pocet desc;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0