Autor Zpráva
Slopo
Profil
Dobry den som dost zaciatocnik, a potreboval by som poradit s jednou vecou, riesim export do suboru z Mysql databazy do suboru csv .... v phpmyadminovy mi to ide ale ja by som chcel urobit nejaky form na ktory ked niekto klikne sa mu zacen stahovat ten subor do pocitaca ale aby potom neostal na serveri .... som z toho dost lama .... tak ak niekto vie tak mi pomozete pls .... dakujem ...
Kajman_
Profil *
Možná bude nejjednodušší select into outfile. Ten soubor po http hlavičce, že je to csv, dát na výstup a pak ho smáznout.
peta
Profil
Slopo
Druha moznost, okopirovat to z phpmyadmina.
Slopo
Profil
no uz som to spravil cez ten select into outfile .... to ide .... ale ako sa teraz zase odkazem na ten subor aby mi ho zacalo stahovat ? ... skusal som to cez <a href='...... a zacne ho stahovat .... ale to funguje iba v opere .... poradte mi prosim .... dakujem ...
Slopo
Profil
Aaaa.... :P ja lamer .... no uz mi to ide dakujeeem .... :)
Slopo
Profil
Este mam jeden dotaz ... mam ten export urobeny takto :

$sql="SELECT * INTO OUTFILE 'osoba.csv'
FIELDS TERMINATED BY '|'
LINES TERMINATED BY ','
FROM osoba";
$mysql_query=@mysql_query($sql,$connect);

akurat ze on mi to nehodi to toho adresara z kade otvaram tu php stranku .... ale da mi to do mysql/databaza/.. v com je chyba ?
Kajman_
Profil *
Napište absolutní adresu k souboru z pohledu serverového file systému.
Slopo
Profil
no ja si to v prvom rade skusam na localhoste .... a tam mi to tiez nejde .... mam v localhoste mam adresar final a v nom tu stranku napisal som cestu "/final/nazov_suboru.csv" a nic ....
Kajman_
Profil *
Myslel jsem cestu ve file systému...
C:/cesta/k/webu/final/nazov_suboru.csv
Slopo
Profil
no nakoniec som zistil ze prikaz select into outfile je asi rootovsky prikaz lebo na localhoste mi to v pohode islo ale na serveri mi pisalo ze mam zamietnuty pristup ... je to naozaj rootovsky prikaz ?
Kajman_
Profil *
Tuším musí mít proces mysql právo zapisovat do adresáře, kam to chcete uložit. Také se dá zakázat v rámci mysql. Co zkusit ukládat do /tmp?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0