Autor Zpráva
laik
Profil *
Pokusil jsem se o instalaci PostgreSQL pod Win XP. Jako naprostý laik (zatím pracuji pouze s MySQL) jsem ovšem zjistil, že to není vůbec nic jednoduchého. Zvlášť když mám systém souborů FAT32. Podle kusých informací z internetu jsem postupoval takto:
a) stáhnul jsem si verzi 8.3.1 pro Win32 a spustil instalaci
b) jako uživatele jsem nechal "postgres"
c) odškrtnul jsem možnost "Initialise database cluster" (kvůli FAT32)
Pak jsem se chtěl přepnout na uživatele "postgres", ale v uživatelských účtech jsem ho neviděl.
Když jsem ho tedy chtěl vytvořit, bylo mi paradoxně řečeno, že už existuje....

PostgreSQL jsem tedy odinstaloval a vytvořil nového uživatele "postgres2".
Instalaci jsem zopakoval s "postgres2".
Přepnul jsem se na uživatele "postgres2" a spustil jsem initdb.exe. Na to probliklo DOSovské okno, ale vzhledem k rychlosti probliknutí se text nedal přečíst....
V Programech jsem měl složku "PostgreSQL 8.3" a v ní různé utility.

Spuštění "Start service" vyvolalo probliknutí dalšího DOSovského okna s oznámením:
"Došlo k systémové chybě 5. Přístup byl odepřen".

Spuštění "psql to 'postgres'" oznámilo:
"Could not connect to server: Connection refused (.....)
Is the server running on host 'localhost' and accepting TCP/IP connections on port 5432?"
Po stisknutí jakékoli klávesy toto okno zmizelo.

PgAdmina III jsem sice spustil, nakonec se snad i připojil, ale neustále se tu objevují varování typu:
"An error has occured:
Can't create registry key 'HKCU\Software\pgAdmin III' (error 5: přístup byl odepřen)".
Případně:
"... Can't open registry key ...." a
"... Can't set value ....".
Při ukončení aplikace se těchto hlášek objeví asi 50, což je zdrcující....

Pracovat s PostgreSQL se mi nakonec podařilo pouze v okně "Command Prompt".
Připojil jsem se pomocí těchto příkazů:
initdb.exe PGDATA
pg_ctl start -D PGDATA
Akorát zde musím příkazy ukončovat "\g" místo ";"

Můžete mi, prosím polopatě, vysvětlit, co mám udělat, abych rozchodil PgAdmina a vše fungovalo, jak má? Děkuji. Omlouvám se za poněkud obšírný úvod.
Pavel Stehule
Profil *
http://www.pgsql.cz/index.php/Instalace_PostgreSQL#Instalace_v_Microso ft_Windows

Nejsem si jisty jestli nemate naborenou instalaci - v podstate bych zrusil vsechno, co vytvorily instalace vcetne uzivatelu postgres a postgresx a zacal znova.
laik
Profil *
Díky za odpověď! Jen si nejsem jistý, jak zruším ve Windows uživatele "postgres", kterého v uživatelských účtech nevidím.
Taky mě napadlo, jestli by nebylo lepší PgAdmina nainstalovat zvlášť...
Lama Lama
Profil
Ahoj,

potřebuju na Widle (NTFS) nainstalovat nevím co, ale chci vytvářet a testovat PHP skripty, které spolupracují s databází PostgreSQL.

Poraďte mi, pls.

Je někde na netu rychlokurz PHP spojené s PostgreSQL ??

Děkuji všem za radu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0