Autor Zpráva
malek
pouzivam select union select2

select mi vrati 1dotaz
select2 mi vrati 5dotazov

no vzdy sa zobrazi len ten jeden s prveho, co je spravne, no chcel by som vediet ci existuje nieaky prizkaz ktory by vypisal vsetky. slo by to php zabespecit ako

while select
while select2

no bol by pak problem pri listovani zaznamov:(

dakujem
nightfish
pouzivam select union select2
(select sloupec1, sloupec2 from tabulka1 where ...) union all (select sloupec1, sloupec2 from tabulka2 where...)
to vypíše všechny řádky z první tabulky i ze druhé tabulky, které vyhovují podmínkám
malek
my chybalo slovko all :) dik, idem testovat :D
malek
no jo, este nieak zabespecit aby sa mi neopakovali vysledky s prveho selectu v druhom, ide nieak zabespecit aby vysledy mali distinct id abo tak nieak? group by id?
Kajman_
Profil *
este nieak zabespecit aby sa mi neopakovali vysledky s prveho selectu v druhom

to uděláte právě vynecháním slovíčka all

zabespecit aby vysledy mali distinct id

ano např. tím group by id
malek
no ked vynecham all t ak zada len prvy select ja by som chcel aby mi to hodilo vsetky ale ak nieaky vyhovuje select1 aj select2 tak aby ho zobrazilo len raz, takze all nepomoze a group by id neviem dat aby platil pre vsetky ale len pre jednotlive co pak neriesi problem :(
Kajman_
Profil *
A nemáte tam jen např. špatně uzávorkovaný limit? Union a union all by se měly lišit jen tím neopakováním naprosto stejných řádků, které vygeneroval jiný dotaz dříve.

Zkuste sem napsat Váš dotaz, ať se můžeme bavit o konkrétním problému.
malek
jo, zrejme nieaky preklep, dik, uz som myslel ze to budem musiet niak inak robit, zmenou databazi abo tak nieak :DD
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.